Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HP Omen 15 (2019)  incelemesi  HP Omen 15 (2019) İnceleme

HP Omen 15 (2019) incelemesi HP Omen 15 (2019) İnceleme

  • Agresif ve kompakt tasarım
  • RTX 2060 ekran kartı
  • Kaliteli ekran
  • Oyunlarda yüksek performans
  • Geniş irtibat seçenekleri
  • Bu modelde 144Hz ekran eksikliği hissediliyor
  • Yük altında sesli
Özetle

Sonuçta önümüzde son aşama düzgün donanımlı ve yüksek kalitede bir model var. Eseri devletimizde 11000 TL civarında bir fiyata bulabilmek mümkün. Agresif ve kompakt dizaynıyla, RTX 2060 ekran kartıyla, kaliteli ekran ve oyunlarda sunduğu yüksek performansla başarılı bulduğumuz dizüstü bilgisayar, ekranıyla 144Hz manzara sunsa tadından yenmezmiş diyebiliriz.

Omen serisine RTX dopingi getiren HP Omen 15 (2019)’u inceledik.

HP’nin Omen serisiyle birinci tanıştığımızda Pavilion ile arasındaki farklar kozmetik dokunuşlardan ibaretti hatırlanacağı üzere. Hengam geçtikçe kendi kimliğini, kendi çiz­gisini bulan bu oyuncu laptop’ları, günümüz itibarıyla artık tamamıyla oyuncular için tasarlanan, hususî bir seriye dönüştü.

Bu ay sayfalarımıza konuk ettiğimiz HP Omen 15, pek çok farklı konfigürasyona sahip bir model. Kullanılan işlemciden grafik kartına, depolama meydanı seçeneklerinden ekran paneline kadar pek çok farklı seçenek arasından kendinize münasebetli olanı seçmeniz mümkün. Bizim test bilgisayarımız dh0006nt konfigürasyonu olarak geçen, 15.6 inç 1080p/60Hz, 178 kademe görüş açılı bir ekrana sahip.

ana gövdeye orta nahiyeden birleş­tirilmiş halde ve göze de son aşama lâtif görünüyor. Son aşama agresif bir dizayna sahip olan eser dört kesim geriden aydın­latmalı bir klavye ile geliyor. Kimi modellerde ise al renkte aydınlatma ile bulmak mümkün. Mekanik klavye tercih edilmemiş, laptoplarda çok gerekli ve verimli olmadığını düşünenlerin sayısı az değil. Klavyede oyunlarda en sık kullanılan 26 tuşta anti-ghosting özelliği mevcut ki ne kadar değerli olduğunu söyle­meye gerek yok.

HP’nin bu modeli HP Audio Boost ile desteklenen Bang & Olufsen ses sistemiyle donattığını da belirtmek gerekiyor. Laptop­larda ses tahlilleri süpere yaklaşamasa da HP epeyce uygun bir iş başarmış. Kulaklığı­nızı DTS: Headphone:X jakına taktığınızda 360 aşama çevresel sese ulaşabildiğinizi de belirtelim. Ufak fakat kaliteli dokunuşlar.

HP bu modelde Intel Core i7-9750H işlemci­sini kullanmış. Temel frekansı 2.60 Ghz olan 6 çekirdekli ve 12 izlekli bu işlemci boost mo­dunda 4.50 Mhz’e kadar ulaşabiliyor. RAM olarak ise 16GB 2666Mhz DDR4 bellek tercih edilmiş. Ve alışılmış ekran kartı. Nvidia’nın 6GB’lık RTX 2060’ı HP Omen 15‘e güç vermekte ve hem şu anda piyasada olan, hem de yakın gelecekte piyasaya çıkacak tüm oyunlarda yüksek performans vadetmekte. Masaüstündeyken ise Intel’ın UHD Graphics 630 grafik çipseti devreye giriyor, bu da pil ömrünüz için epeyce yararlı. Depolama konusunda ise modelde HDD kullanılmamış, bunun noktasına 512GB SSD bulunmakta ve performansı da epey tatmin edici.

Nispeten kompakt bir kasaya sahip olan eser 2.58 kg tartısında, sunduğu özellikler göz önüne alındığında pek olağan. Adaptör ufak olsa da önemli mealde ısınma yapıyor. Gayrı taraftan eserin epey başarılı bir soğutma sistemine sahip olduğunu belirtme­miz gerekiyor, ses ise yük altındayken oldukça yüksek, bu da beklenen bir şey. Omen’ın 5.0 dahil irtibat seçenekleri de epey güçlü. Bu kadar ince bir modelde Ethernet portu görmek hayli şaşırtıcı oldu.

HP Omen 15 (2019) Teknik Özellikleri
Eser Modeli HP Omen 15 (2019)
Eser Çeşidi Notebook
CHIP Online Notu 88
Üretici HP

Yorum Ekle