Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HP Neverstop Laser 1200a incelemesi HP Neverstop Laser 1200a İnceleme

HP Neverstop Laser 1200a incelemesi HP Neverstop Laser 1200a İnceleme

  • Yerkürenin Birinci Toner Doldurulabilir Tanklı Lazer Yazıcısı
  • Kompakt tasarım
  • Yüksek performans
  • Üst seviye verimlilik
  • Kimlik tarama
  • Pres, tarama ve kopyalama
  • Kağıt muhafaza kapağı
  • Suram ve tasarruf kolaylığı
  • Pres maliyetlerini düşürüyor
Özetle

Evet, sizlerin de gördüğü üzere HP Neverstop Laser 1200a epey akıcı bir formda çalışıyor ve toner dolumu da epeyce olağan biçimde yapılabiliyor. Böylelikle kullanıldığı ortama toner tozunun karışmasını engellediği için dışarıdan yapılan toner dolum sistemlerine nazaran daha sağlıklı olduğu üzere, pratik halde olması sayesinde de pres işleri hiç gecikmiyor ki, bu da bu tip cihazları kullanmak durumunda olan kurumlar için büyük avantaj oluyor. Münhasıran siyah / beyaz basınç alan mali müşavir, avukatlık ofisleri, fatura, kontrat vb. siyah / beyaz doküman pres muhtaçlığı olan turizm acenteleri, lojistik firmaları, hastaneler üzere kurumlar ve küçük ofisler için epeyce ülkü olan HP Neverstop Laser 1200a, orjinal toner maliyetlerinde de yüzde 80 tasarruf sağlamasıyla kurumlar için verimlilik manasına geliyor. Elbette bunlar bizlerin niyetleri, takdir her hengam olduğu üzere tekrar sizin. Gelgelelim bu tip bir cihaza gereksiniminiz varsa kesinlikle yakından değerlendirmenizi düşünüyoruz.

Pekala, cihazı nerede bulacaksınız? Şu an Neverstop Laser 1200a için Hepsiburada, Gittigidiyor, N11 online satış mecralarını takip edebilir, başkaca perakende satış noktalarında da bu eseri bulabilirsiniz.

Yerkürenin birinci Toner Doldurulabilir Tanklı Lazer Yazıcısı HP Neverstop Laser 1200a’yı inceledik.

Münhasıran ofislerin ve kurumsal hayatın vazgeçilmez oyuncusu olan yazıcılar, güçlü özellikler kazanarak geçmişten günümüze ulaştılar ve bugün inceleyeceğimiz Neverstop Laser Yazıcı, yerkürede birinci olma özelliği ile yazıcı teknolojilerinin değişimini çok şık bir biçimde özetliyor desek yanıdır. Bugün inceleyeceğimiz HP Neverstop Laser 1200a Tanklı Lazer Yazıcı, yerkürede bir birinci. Pekala, neden birinci; bu yazıcı bize neler sunuyor; ne üzere özellikler barındırıyor; gelin artık daima birlikte incelemeye başlayalım.

Birinci Toner Doldurulabilir Tanklı Lazer Yazıcı

HP’nin Neverstop Laser 1200a yazıcısı, Yerkürenin Birinci Toner Doldurulabilir Tanklı Lazer Yazıcısı olma özelliği taşımasıyla, bugüne kadar üretilmiş tüm yazıcılardan ayrılarak, farklı bir yana konumlanıyor ve yazıcılar arasında yeni bir kategori yaratıyor. Bu arada sırf elimizdeki 1200a modeli değil, bu ailede mahal alan gayrı modeller olan HP Neverstop Laser 1000a, 1000w ve başkaca 1200w modelleri de tıpkı formda HP’nin toner doldurulabilir tanklı lazer yazıcıları arasında.

Bu özelliğe sahip Neverstop yazıcı ailesi, 4 modelden oluşuyor ve her birinin kendine nazaran farklı mevcut. Mesela 1000a ve 1000w modellerinde yalnızca basınç alınabiliyorken, elimizdeki 1200a modelinde pres, tarama ve kopyalama süreçleri yapılabiliyor. 1000w ve 1200w modelinde ise Wi-Fi desteği de mevcut olduğu için; tüm bu özelliklere ek olarak HP Smartapp pratiği ile mobil pres yapılabiliyor. Tüketiciler, büsbütün kendi tasarruf muhtaçlıkları doğrultusunda bu 4 modelden birini tercih edebiliyorlar, lakin her birinde bahsettiğimiz toner doldurma özelliğine sahip oluyorlar.

Birazdan yazıcılar arasında birinci olan bu toner doldurma özelliğine daha detaylı formda örneklerle değineceğiz, lakin evvel yazıcıyı umum hatlarıyla yakından tanıyalım.

Kompakt ve Sade Tasarım

HP Neverstop Laser 1200a, epey kompakt boyutlarıyla ofis ve kurumlarda çok mahal kaplamayacak olmasıyla sevindirici. Sade tasarımı, 2 satırlı LCD ekranı ve derhal altında mekan alan tuşlar ile yazdırma, tarama ve pres süreçlerini direkt cihaz üzerinden yapabilmenizi sağlayan cihaz, böylelikle tasarımı yanında tasarruf kolaylığıyla da beğendiğimiz bir model oldu. Bu arada eserin rastgele bir suram mühleti yok, kutudan çıkarttığınız ve fişe taktığınız üzere çalışmaya hazır hale geliyor; rastgele bir ısınma mühletine muhtaçlık duymuyor.

HP Neverstop Laser 1200a’nın muhitindeki detaylarda epeyce değerli noktalar var. Bunlardan biri ön yüzde konum alan 150 yapraklık giriş tepsisi. Bu tepsi üzerinde bulunan kağıt müdafaa kapağı nispeten değerli. Böylece burada bekleyen kağıtların zarar görmesi ve çevresel tesirlere maruz kalması engellenmiş.

Yazıcının üst tarafındaki kapağın altında bulunan düz yataklı tarayıcı yeri ile taranacak belgelerinizi taratabiliyorsunuz. Bu alan elbette kurumlar tarafından en çok kimlik tarama için kullanılacaktır. Bu süreç Neverstop Laser 1200a ile nispeten yalın formda yapılabiliyor. Kimlik tarama süreci yaparken, kimliği nereye koyacağınız ve evvel hangi yüzünü taratacağınız üzere dertler, bu cihazın yönlendirmeleri sayesinde ortadan kalkıyor.

Tarama kısmının altına baktığımızda ise burada 100 yapraklı çıkış tepsisinin taraf aldığını görüyoruz. HP Neverstop 1200a’nın en kıymetli özelliği olan Yerkürenin Birinci Toner Doldurulabilir Tanklı Lazer Yazıcısı olma özelliği de aslında burada önümüze çıkıyor. Gelin artık bu mevzuyu bir açıklığa kavuşturalım.

Toner Dolumu Nasıl Yapılıyor?

HP Neverstop Laser 1200a, öbür klâsik yazıcılardan farklı olarak tonerini kolaylıkla doldurabileceğiniz bir tanklı lazer yazıcı. Cihazın sağ tarafında konum alan toner tankı gösterge meydanındaki iki uzun çizgi 2500 sahifeye tekabül ediyor ve eser çalışırken ışığı yanıyor. 2500 sahifelik basınç aldığınızda, birinci çizgi seviye göstergesi ışığı sönüyor ve böylelikle tonerin yarısının bittiği kolaylıkla anlaşılabiliyor. Bu aşamadan sonra ise, toner dolum kiti ile toner tankı dolduruluyor ve bu süreç epeyce yalın.

Toner dolum kiti, 2500 sahife pres kapasitesinde toner içeriyor. Tek tasarrufluk olan bu kiti açtığınızda bir defada dolum sürecini yapmanız gerekiyor ki bu müddet de sırf 15 saniye. Yani nispeten kısa bir müddette toneri tekrar doldurabiliyor, dolum sürecinde rastgele bir kirlenme yahut dökülmeyle karşılaşmıyor ve basitçe basınç işine geri dönebiliyorsunuz. Bu sürecin sonrasında yazıcı, tekrar 2500 sahife pres almaya hazır hale geliyor.

Bu arada, HP Neverstop Laser 1200a’nın kutusundan 5000 sahifelik toneri doldurulmuş formda çıktığını da söyleyelim. Başkaca cihazın tamburu da tam 20 bin sahife ağırlık almaya kadar dayanıklı ki bu hayli kıymetli. Çünkü giriş seviyesi lazer yazıcıların tamburları yaklaşık 5000 sahife kapasiteli. Bu cihazda ise bu tamburun 20 bin sahife sonrası değiştirilmesi gerekiyor; bu da tam 4 kat daha çokça kapasite mealine geliyor. Akıllıcası bu özellik cihaza büyük avantaj getirmiş. Öte yandan satın alınan yeni tamburun da 5000 sahifelik toner dolu olarak geldiğinin altını çizmek lazım.

Evet, HP Neverstop Laser 1200a’nın Yerkürenin Birinci Toner Doldurulabilir Tanklı Lazer Yazıcısı olma özelliğinden kapsamlı olarak bahsettik lakin elbette bunu bir de size göstermek gerekiyor ki tam olarak yaptığımız inceleme mealini bulsun. Artık sizlerle birlikte bu yazıcı ile tam 2500 sahife bastıracağız lakin bu yapacağımız pres süreci elbette yalnızca test hedefli değil; bugün HP Neverstop Laser incelememizde kullanacağımız 2.500 sahife, Türk Topluluğunun Eğitimi için istekli olarak çalışan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı TEGV‘in muhtaçlık duyduğu dokümanları basmak emeliyle pahalandırılacak. Sonunda; TEGV bu dokümanları basmak için bir menşe ayırmak zorunda kalmayacak, buradan yapacağı tasarrufu, evlatların (nitelikli) eğitim desteği alabilmesi için muhtaçlık duyulan öbür yerlerde değerlendirebilecektir. Bizler de bu incelemeyi yaparken kullandığımız menşeleri böylelikle israf etmemiş, bir içtimaî sorumluluk gayesi için kullanmış olacağız, diyerek artık sizleri HP Neverstop Laser 1200a ile başbaşa bırakalım.

HP Neverstop Laser 1200a’nın performansını ve toner dolumunun nasıl yapıldığıını çabucak yukarıdaki videomuzda görebilirsiniz.

HP Neverstop Laser 1200a Teknik Özellikleri
Eser Modeli HP Neverstop Laser 1200a
Eser Tipi Çok Fonksiyonlu Yazıcı
CHIP Online Notu 90
Üretici HP
Teknik Detaylar
İşlevler Ağırlık, tarama, kopyalama
Ağırlık Teknolojisi Lazer
Pres Suratı Dakikada 20 sahife
Birinci Sahife Çıkış Suratı 7,6 sn (siyah, A4, hazır)
Ağırlık Çözünürlüğü 600×600 x 2 dpi (siyah)
Aylık Ağırlık Kapasitesi 20 bin sahifeye kadar A4
Çıktı Kapasitesi 100 yaprak
/İşlemci 64 MB/500MHz
Denetim Paneli 2 satırlı LCD
Ilişki USB
Boyutlar 380 x 293 x 287 mm
Yük 8,71 kg.

Yorum Ekle