Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Honda, 1949 Yılından Beri Ürettiği Motosikletleri Kutluyor!

Honda, 1949 Yılından Beri Ürettiği Motosikletleri Kutluyor!

Honda denince pek çok kişinin aklına, araba geliyor. Fakat işin aslı, Honda’nın çalışmalarının (BMW’de de olduğu gibi) arabalarından çok daha eski bir geçmişe sahip olduğu.

Honda bu müddet içerisinde özgün Harika Cub, Fireblade ve Goldwing üzere pek çok ikonik iki tekerlekli araç üretti ve global olarak yaşanan bütün bu muvaffakiyetler, Honda’yı şu anda olduğu noktaya getirdi. Bu yüzden de Honda, 1949 yılından beri, 400 milyon üretmiş olmasını kutluyor.

Bu sayının büyüklüğünü açıklamaya pek gerek olmasa da (Türkiye’de kişi başına neredeyse 5 mealine geliyor) karşılaştırma için belirtilebilecek bir sair sayı, Volkswagen’in 65 yıldır üretmekte olduğu Beetle modelinin yalnızca 21,5 milyon ünite üretilmiş olması.

Tekrar etkileyici olan bir gayrı sayı: Honda’nın 2018 itibariyle global olarak ürettiği ölçüsü 20 milyon adet. Karşılaştırma ismine Ford’un 2016 yılında global olarak yalnızca 6,429 milyon araç üretmiş olması belirtilebilir.

Natürel ki arabaların motosikletlerden daha karmaşık araçlar olduğu kesin fakat bu farkın epey etkileyici olduğu rahatlıkla söylenebilir.

Yorum Ekle