Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Hocalara Monster Notebook Şahsi Mükafatı

Hocalara Monster Notebook Şahsi Mükafatı

Eğitimde başarılı olmuş memleketleri ve seçkin eğitimcileri bir araya getirmek hedefiyle düzenlenen Yarının Eğitimi Tepesi, 2-3 Kasım tarihlerinde İstanbul Harbiye Askeri Müzesi’nde gerçekleştirildi. Yerküreden ve Türkiye’den eğitim ve teknoloji meydanında eksper isimleri bir araya getiren tepede konuşmacılar arasında Kanada’dan University of Waterloo Yöneticisi Prof. Dr. Feridun Hamdullahpur, Ontario Eyaleti Eğitim Bakan Yardımcısı Mary Jean Gallagher, Dubai’den Unilever Körfez Devletleri Umum Yöneticisi Cem Tarık Yüksel üzere isimler aldı.

Eğitimcilere ilham olmak, yeterli tatbikleri keşfetmek ve eğitimin yarınlarını tasarlamak maksadıyla düzenlenen tepenin bu yıl ana teması Yarının Hocaları oldu.

Tepe kapsamında başkaca, “Yarının Öğretmeni” armağan merasimi de düzenlendi.

Türkiye umumunda eğitimde fark yaratan hocaları ödüllendirmeyi amaçlayan Yarının Hocaları Ödülleri’ne Türkiye’nin dört bir yanından yüzlerce hoca ve girişim başvurdu. Müracaatlar arasından seçilen ve örnek oluşum eden en yeterli 10 girişim ve hocaya tepede armağanları takdim edildi.

Girişimleriyle birinci üçe girmeye hak muallimler Caner Sarıoğlu, Sezer Ortadağ ve Tuğba Harmankaya’ya şahsi armağan olarak başkaca birer adet Monster Abra A5 Notebook armağan edildi. Başarılı muallimler mükafatlarını, Monster CEO’su İlhan Yılmaz‘dan aldılar.

Armağan merasiminde konuşan CEO’su İlhan Yılmaz çalışmaları ve emekleri için yarının muallimlerine teşekkür etti. Yılmaz konuşmasında hislerini şöyle söz etti, “Teknoloji geleceğimizi şekillendiriyor lakin Monster Notebook olarak bizim en paha verdiğimiz şey insan ve ben bunu gelgelelim siz hocalarımızın şekillendireceğine inanıyorum. Evlatlarımızın içerisinde esasen en yüksek seviyede insanlık var, siz eğitimcilere düşen vazife bu insanlığı korumak. Teknolojiyle insanlığımızı kaybetmeyelim, lütfen daha da ileriye götürelim”

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle