Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Hey Google, Ekranın Açık Kalmasına Yol Açabiliyor

Hey Google, Ekranın Açık Kalmasına Yol Açabiliyor

Birtakım Android’li telefon ve tablet kullanıcıları, Google Asistan’ın ekranın daima olarak açık kalmasına yol açtığını söylüyorlar. Kullanıcılara nazaran sorun, asistanın “hey Google” sözcüklerini duymasının akabinde yaşanıyor.

Sorun, münhasıran Google Home akıllı hoparlör üzere birebir komutla uyanan Google cihazlarına sahip olanlar için can sıkıcı olabiliyor. Android Police web sitesinden birkaç çalışan, komutun diğer cihaza söylendiğinin algılanmasının akabinde cihazın tekrar uykuya geçmediğini söylüyorlar. Bu durum, pil tüketiminin hızlanmasına yol açtığı üzere, ekranı açtığından güvenlik risklerini de davet ediyor. Ekranın mütemadi açık kalması, münhasıran LCD ekranlarda “ekran yanması” derdini (ekrandaki öğelerin ekranda iz bırakması) da tetikleyebiliyor.

Love it when my Google devices hear me say Hey Google, realize I’m talking to the Google Home, and THEN NEVER TURN OFF THEIR SCREENS.

Presumably, this Pixel 3 will remain on until the heat death of the universe or its screen catches fire, whichever comes first. pic.twitter.com/5paCoU9xi1

— Artem Russakovskii (@ArtemR) 9 Ekim 2019

Sorunun en çok Google Pixel ve Google Home cihazlarını etkilediği anlaşılıyor. Bununla birlikte sorun yaşadığını söyleyen bir 6T kullanıcısı da var. Google’dan sıkıntıyla ilgili bir açıklama, şimdi gelmedi.

Yorum Ekle