Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Her Siteyi Koyu Yapabilen Chrome 78 Hazır!

Her Siteyi Koyu Yapabilen Chrome 78 Hazır!

Chrome 78, bir seri yenilikle Windows, Linux, macOS, Android ve iOS için indirmeye sunuldu.

Chrome 78, “forced dark mode” ismindeki yeni seçenek ile koyu modu destekleyen yahut desteklemeyen tüm web sitelerinin karanlık modda açılmasını sağlayabiliyor. İşlev şu an deneysel aşamada olduğundan, chrome://flags/#enable-force-dark adresinden aktifleştirilmesi gerekiyor. İşlevi etkinleştirirken dilerseniz renklerin CIELAB yahut RGB tabanlı olarak aykırı çevrilmesini edebiliyorsunuz.

Chrome’un yeni sürümündeki “Tab Hover Cards” işlevi ise çok sayıda sekmeyi birebir anda kullananlar için kolaylık sağlıyor. Bu işlev, fare imlecini sekme üzerine getirdiğinizde görünen malumatları güncelliyor ve daha çok malumat gösteriyor.

Güvenlik meydanında ise yeni Password Checkup aracı önümüze çıkıyor. Araç, Chrome ile eşitlenen parolalarınızın rastgele bir güvenlik sızıntısına karışıp karışmadığını size bildiriyor. Bu işlev de varsayılan olarak açık değil ve chrome://flags/#password-leak-detection üzerinden dinamik hale getirilebiliyor.

Son olarak yeni sekme sahifesinin görünümünü kişiselleştirmenize müsaade veren deneysel işlevi chrome://flags/#ntp-customization-menu-v2 ve chrome://flags/#chrome-colors üzerinden etkinleştirebiliyorsunuz. Bunun akabinde yeni sekmeyi renkler ve temalarla şahsî hale getirebilirsiniz.

Chrome 78’de geliştiricilere yönelik CSS Properties and Values API Level 1, güncellenmiş V8 JavaScript motoru da bulunuyor.

Chrome 78’i direkt olarak Google üzerinden yükleyebilir yahut tarayıcınıza gelen güncellemeleri menüden denetim edebilirsiniz.

Yorum Ekle