Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
HeartGuide: Giyilebilir Teknolojide Bir Birinci

HeartGuide: Giyilebilir Teknolojide Bir Birinci

OMRON Healthcare, klinik olarak onaylanmış birinci giyilebilir kan basıncı (tansiyon) izleyicisini piyasaya sürdü. Böylelikle cihaz, bu onayı ilk örnek olarak da tarihe geçti.

Bir akıllı formundaki HeartGuide, İngiltere, Almanya, İtalya ve Fransa’da sunuldu. OMRON Healthcare’ten bir başkan, kan basıncını daima olarak izleyen cihazın yüksek tansiyona karşı tabip ve hastaların işini kolaylaştıracağını söyledi. Başkana nazaran mevtle sonuçlanan kalp buhranı ve gayrı kardiyovasküler komplikasyonların sebeplerinin başında yüksek tansiyon geliyor. Bunun yanında yerküredeki her üç insandan biri, yüksek tansiyondan etkileniyor lakin yalnızca yüzde 50’si bunun farkında. Bunun sonucu olarak her sene 10 milyon kişinin öldüğü belirtiliyor.

OMRON Healthcare başkanı, hayat stilini nizama koyarak ve “kardiyovasküler durumu” yakından izleyerek bu ölümlerin yüzde 80’inin önlenebileceğini düşünüyor.

HeartGuide, üzere bileğe takılabilen birinci kan basıncı ölçer olma özelliğine sahip. Cihaz, gayrı kan basıncı ölçerler üzere çalışıyor ve kayışı içerisindeki kısmı şişiriyor. Tasarruf sıklığına nazaran cihazı haftada iki yahut üç sefer şarj etmek gerekiyor. HeartGuide, size gelen bildirimleri gösterebildiği üzere yürüdüğünüz arayı de ölçebiliyor.

Yorum Ekle