Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Hatunlarda bıyık çıkması nasıl engellenir? Bıyık nasıl yok edilir?

Hatunlarda bıyık çıkması nasıl engellenir? Bıyık nasıl yok edilir?

Hormonal ve genetik sebeplerden ötürü hatunlarda oluşan ağda, ip, cımbız üzere farklı prosedürlerle temizlenebilir. Ama durum tüyler git gide koyu renk alarak dikkat alımlı ve rahatsız eden bir boyuta gelebilir. Oluşan bu durumu engellemenin farklı farklı yolları vardır. Pekala çıkmasını nasıl engellenir? Kararan bıyıkları ortadan kaldırmanın yolu nedir? Hazırladığımız doğal yolları denemelisiniz.

Dudak üstü tüyleri yani bıyık ekseriyetle birden fazla bayanın kabusu haline gelen bir durumdur. Ağda, lazer epilasyon yahut cımbız hepimizin bildiği sistemlerle alınan dudak üstü tüyleri alındıkça kararır ve daha bariz hale dönüşür. Birden fazla hatunun muzdarip olduğu dudak üstü tüylerini ağda üzere yukarıda saydığımız yöntemler ciltte sarkma, tahriş, kırışıklık üzere meselelere neden olacaktır. Evet farklı birçok yol ile kurtulmaya çalıştığınız bıyıklarınızı doğal metotlarla de yok edebileceğinizi biliyor muydunuz? Şeker, mercimek, yağı üzere doğal sistemleri kullanarak dudak üstü tüylerinizi yok edebilirsiniz. Saydığımız bu formüllerin detaylı açıklaması metnimizin içeriğinde…

ŞEKER PROSEDÜRÜ

Geçmiş yıllardaki hatunların yüzlerindeki tüyleri almak için kullandığı bir sistemdir. Acı çekmeden, kısa müddette istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz.

Çeyrek bardak suyu tencerede ısıtıp içerisine 2 bardak şeker ve yarım limonun suyunu koyun.Kaynamaya başlayınca altını kısın. 5 dakika boyunca kaynatıp ocaktan alın. Karışımı soğumaya bırakıp, tüylerinizin olduğu ortama bebek pudrası yahut mısır nişastasını uygulayın. Daha sonra macun kıvamına gelen karışımı sürüp, bez kesimi yardımıyla tüylerinizin çıkış cephesinin bilakis yanlışsız çekin.

MERCİMEK PROSEDÜRÜ

Cildinizdeki meyyit derilerin temizlenmesine yardımcı olan mercimek, birebir vakitte istenmeyen tüylerin de azalmasına yardımcı oluyor.

Bir avuç mercimeği öğütüp, macun kıvamına gelene kadar bal ile karıştırın. Macunu bıyıklarınızın üstüne sürüp  dakika bekletin. Bu usulü haftada 1 sefer uygulayın.

NANE YAĞI USULÜ

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu yalnızca yüzde çıkan tüyleri azaltmak için nane çayı tüketilmesi gerektiğini söylüyor. Nane çayı vücutta androjen hormonu üretimini azaltıp, bunun sonucunda oluşan yüzde oluşan tüylenmelerin azalmasına yardımcı olur.

Bir tatlı kaşığı kuru naneyi bardağa koyun. Daha sonra üzerine kaynar su ekleyin. Üzerini kapatıp, 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyin.  Naneyi süzerek içine 1 çay kaşığı bal ekleyin. Bu çayı her gün 1 bardak içebilirsiniz.

Yorum Ekle