Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Haneye Kapanmak Zorunda Kalanlar İçin 10 Sefalı Netflix Serisi

Haneye Kapanmak Zorunda Kalanlar İçin 10 Sefalı Netflix Serisi

Corona Virüsü (COVID-19) salgını, tüm yerkürede olduğu üzere, devletimizde de pek çok tedbirin alınmasını mecburî hale getirdi. Bu tedbirlerden en kıymetlisi ise, kuşkusuz sık sık lisana getirilen “evden çıkmayın” davetine uymak.

Meskene kapanıp kalan bizler için yapacak çok ziyade şey var aslında. okuyabilir, hobilerimize daha ziyade hengam ayırabiliriz. Ya da Netflix’i açıp, başımızı dağıtmak için sefalı bir şeyler izleyebiliriz.

Bu metnimizde, sizler için, Netflix’in sahiden sefalı 10 dizisini bir araya getirdik…

Brooklyn Nine-Nine

ABD’deki bir polis merkezinde çalışan birbirinden karakterlerin, birbirinden farklı maceraları… Bu seride hem çok gülecek, hem de insan bağlantılarının ne kadar karmaşık olabileceği hakkında yeni fikirler edineceksiniz.

Sex Education

Bir Netflix özgün serisi olan Sex Education, her iki dönemi ile de güldürmeyi başarıyor. Otis, mektebinde çok da tanınan olmayan, sıradan bir öğrencidir. Anası ise, ünlü bir cinsî bağ terapisti olan Jean’dir. Tüm macera, mektepteki Maeve isimli mekteplinin, Otis’i validesinin mesleğini mektebe taşıması için ikna etmesi ile başlar.

The Toys That Made Us

Şayet yaşınız 40 yahut üzerinde ise, bu sefalı belgeselde kendinizden çok şey bulacaksınız. Üç dönem boyunca, He-Man figürlerinin, Barbie bebeklerin, GI. Joe oyuncaklarının ve çok daha fazlasınız, öbür bir deyişle çocukluğunuzun tanınan oyuncak serilerinin hikayelerini izlemek, eminiz sizin için de epeyce sefalı olacaktır.

The IT Crowd

Büyük bir şirketin IT departmanında çalışan 3 sefalı insanın, Roy, Moss ve Jen’in komik maceraları sizi bekliyor. Bilgisayarınızla bir sıkıntınız mu? Kapatıp tekrar açmayı denediniz mi? Şayet bu da nereden çıktı diyorsanız, hiç vakit kaybetmeden The IT Crowd’ı izlemeye başlayın. Karşılık, orada sizi bekliyor.

Living With Yourself

Ortalıkta dolaşan iki siz var. Biri işleri berbata giden siz, gayrısı ise daima olmasını istediğiniz siz. Pekala bu durum her şeyi nasıl karıştıracak? Aileniz bu duruma ne diyecek? Sefalı vakit geçirmek istiyorsanız, baş rolünde Paul Rudd’un oynadığı  Living With Yourself tam size nazaran.

The Politician

Siyaset, nerede olursa olsun daima siyasettir. Devlet idaresi ya da mektep başkanlık seçimi hiç fark etmez. The Politician, bize işte bu gerçeği hatırlatıyor. Hem de ziyadesiyle güldürerek…

The Movies That Made Us

The Toys That Made Us üzere, The Movies That Made Us da bizi geçmişe götürüyor. Lakin bu defa hususumuz oyuncaklar değil, belirli devirlere damga vuran unutulmaz sinemalar. Diry Dancing, Hanede Tek Başına, Güçlükle Mevt ve Hayalet Avcıları sinemalarının hikayeleri hem çok farklı, hem de çok sefalı.

Leyla ile Mecnun

Türkiye’de bir periyoda damgasını vuran efsane seri Leyla ile Mecnun’u seyrettiniz mi? İzlemediyseniz işte size fırsat. Velev izlediyseniz bile işte size tekrar izleme fırsatı. Mecnun, İsmail Abi, Hırsız Yavuz, İskender ve daha pek çok karakteriyle unutulmazlar arasına giren Leyla ile Mecnun, tüm kısımlarıyla Netflix’te izlenebiliyor.

Disenchantment

The Simpsons’ın yaratıcılarından, Netflix için şahsi olarak hazırlanmış bir animasyon serisi olan Disenchantment, enteresan ve sefalı bir Orta Çağ hikayesini ekranlara taşıyor. Prenses Bean ve sıra dışı arkadaşlarının hikayeleri epeyce sefalı.

Birinci Kadro: Juventus

Biraz da futbol… İtalya’nın dev futbol kulübü Juventus hakkındaki iki serilik (toplam 6 bölüm) bu ilgi alımlı Netflix belgesel serisi, Juventus’un yakın tarihindeki kimi kıymetli anları mercek altına alıyor.

Yorum Ekle