Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Half-Life: Alyx: Valve, Yeni Half-Life’a Hazırlanıyor!

Half-Life: Alyx: Valve, Yeni Half-Life’a Hazırlanıyor!

Bir müddettir fısıltılar duyuluyordu ve görünene nazaran söylentiler gerçek oluyor: Oyun geliştiricisi Valve, Half-Life: Alyx yayımına hazırlanıyor. Resmi Valve hesabından yapılan duyuruda firma, yeni yayımı “üst seviye VR oyunu” olarak tanımladı.

Şimdi oyun hakkında pek ziyade haber bulunmuyor fakat Valve, Half-Life: Alyx hakkında daha çokça detayı Perşembe günü, 21 Kasım’da açıklayacak.

Half-Life serisine aşina olan insanlar, Alyx ismini oyunun evreninden tanıyabilir. Alyx Vance, birinci olarak Half-Life 2’de görülen genç ve öne çıkan bir hatun karakterdi ve oyunun ana karakteri Gordon Freeman‘in yakın arkadaşı olmasının yanı sıra Combine’a karşı insan direnişinin değerli isimlerindendi.

Yeni bir Half-Life oyunu söylentileri, Valve başkanların arasında geçtiği sav edilen bir görüşmenin internete sızması ile başlamıştı. Sızan bu görüşmede Half-Life: Alyx’in 2020 Mart ayında çıkacağı belirtiliyordu. Tıpkı sızıntı içerisinde VR oyununun 12 Aralık tarihinde açıklanacağı da söyleniyordu fakat yeni Valve tweet’ine bakılırsa, oyun beklenenden çok daha erken duyuruldu.

Valve’ın “üst seviye” VR oyununu duyurması, firmanın kendi VR başlığı Valve Index yayımını takip ediyor. Index birinci olarak duyurulduğunda Valve, yıl sona ermeden bir üst seviye VR oyunu yayımlayacağının kelamını vermişti ve görüne nazaran Half-Life: Alyx tam olarak bu oyun olabilir. Daha ziyade haber için ise Perşembe’yi beklememiz gerekecek.

Yorum Ekle