Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google’ın Başı Çalışanlarıyla Zahmette

Google’ın Başı Çalışanlarıyla Zahmette

Google, elbette geniş ölçekte bir teknoloji devi. Bu kadar büyük olmak, “bazen” denetimin elinizden kaymasına olabiliyor. Hatırlarsanız daha evvel çalışanlara cinsî taciz ve suistimal konusundan ağzı bir oldukça yanmış olan Google, yeniden çalışanlar arasında cinsiyet eşitsizliği yaptığı gerekçesiyle protestolara maruz kalmıştı. Bu kere ortaya çıkan buhran o denli büyük değil tahminen lakin yeniden de Google CEO’sunun tadını kaçırmayı başarmış.

The Washington Post’un haberine nazaran Google CEO’su Sundar Pichai, çalışanlarının itimat sorunu yaşadığını düşünüyor. Sızan bir iç içtima görüntüsünde Pichai’nin şirketin büyümesiyle bir arada itimat meselelerinin de akıllıca orantılı olarak arttığını düşündüğünü açıklaması, Google’ın hafta sonlarında düzenlediği TGIF içtimalarının gayrikâfi kaldığını gösteriyor. Bilindiği üzere Google, TGIF toplantılarını çalışanlarıyla daha çokça muhabere kurabilmek ismine düzenliyor.

Google’ın bu mevzuyu nasıl halledebileceği konusu elbette biraz Pichai’nin seçeceği usule bağlı, ama görüntüde sair bir çarpıcı detay alıyor. O da bir Google başkanının, Donald Trump‘ın Müslümanlara yönelik seyahat yasağına destek veren birinin, işe alınması gerektiği konusunda savunması. En azından The Washington Post’un haberi bu biçimde. Bu mevzu Google’ın başını ağrıtabilir. Bakalım Pichai, her iki hususta da ne karar verecek.

Yorum Ekle