Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Google’ın Android Mükafatları Varlıklı Ediyor!

Google’ın Android Mükafatları Varlıklı Ediyor!

Google’ın Android Güvenlik Mükafatları programı 2015’ten bu yana faaliyetini sürdürüyor. Şimdiye kadar güvenlik açıklarını bulan şahıslara milyonlarca dağıtan program, biraz daha genişletildi ve böylelikle en yüksek armağan 1,5 milyon dolara ulaştı.

Bu en yüksek armağanı kazanmak için elbette çok şahsi bir iş başarmanız gerekiyor. Google, “ cihazlarda Titan M inançlı öğesini tehlikeye atan kalıcı zincir ile tam zincir uzaktan kod çalıştırma” işini başarana 1 milyon ödeyeceğini söylüyor. Titan M yongası, birinci olarak 3’te kullanılmıştı. Şayet açığı “şahsi güvenlik ön izleme sürümlerinde” bulursanız, yekun armağan 1,5 milyon dolara yükseliyor.

Google, geçtiğimiz 12 ay içerisinde yekun 1,5 milyon armağan dağıttığını söylüyor. Bu vade içerisinde dağıtılan en yüksek para, 161.337 dolar idi. Açık başına düşen ortalama armağan ise 3.800 dolar.

Google, en yüksek mükafatın yanında yeni armağan kategorilerini de tanıttı. Bunlar arasında kilit ekranını aşma, olgu sızdırmayla ilgili açıklar bulunuyor. Bu tıp açıklar için verilecek armağan, 500.000 doları geçiyor.

Yorum Ekle