Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google’dan YouTube İçin Dev Bir Adım Daha!

Google’dan YouTube İçin Dev Bir Adım Daha!

2019 yılında canlı akış piyasası önemli bir halde canlanırken, farklı platformların tanınan yayıncılar ile şahsi ittifaklar yapmaya çalışmasıyla birlikte yarışma kıymetli boyutlara ulaştı. Yıl ahir rakipleri, kendilerine değerli sayılabilecek bir piyasa hissesi toplamayı başarmış olsalar da, Amazon’un Twitch‘i hala piyasanın çok büyük bir kısmı üzerindeki hakimiyetini sürdürüyor.

Gelgelelim görünene nazaran Google, bu durumu değiştirmeyi planlıyor ve yaptığı duyuruda Activision Blizzard ile yeni bir iştiraki duyurdu. Bu iştirakteki tahminen de en değerli ise, Activision’ın e-spor aktiflikleri için yalnızca YouTube’u kullanacak olması. Bu da daha evvel Twitch’te yayınlanan Overwatch League ve geçtiğimiz hafta ahir gerçekleşen Call of Duty etkinliğinin YouTube üzerinde gösterilecek olması.

Canlı e-spor etkinliklerinin büyük bir takipçi kitlesi olduğu rahatlıkla söylenebilir ve bu itilaf ile önemli bir izleyici kitlesinin, Twitch’ten YouTube’a geçiş yapacağı iddia edilebilir.

Ayrıyeten iki firma arasındaki paydaşlık hizmetlerini de içerecek ve Activision Blizzard, oyunlara mesken sahipliği yapmak için Google Cloud’ın altyapısını kullanacak.

Yorum Ekle