Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google’dan Telefon Bağımlılığını Azaltan 3 Tatbik

Google’dan Telefon Bağımlılığını Azaltan 3 Tatbik

Google, telefonla geçirdiğiniz devranı “Dijital Refah” üzere işlevlerle bir müddettir denetim altına almanıza yardımcı olmaya çalışıyor. Son eklenen Focus modu, üzere işlevlerden sonra firma artık üç yeni tatbik yayınladı: Envelope, Activity Bubbles ve Screen Stopwatch.

Activity Bubbles (solda) ve Screen Stopwatch (sağda)

Şu an yalnızca Pixel 3a’da desteklenen Envelope, telefonu yalnızca temel işlevleri görebilen bir cihaza dönüştürüyor. İşlevin çalışma hali nispeten enteresan zira telefonu gerçek bir zarfa koyup, Pixel 3a’yı zarfın içerisine koymanız gerekiyor. yaptığınızda ana kamera ve parmak izi tarayıcısı dışarıda kalıyor. Zarftaki telefon ile arama yapabiliyor, saate bakabiliyor, fotoğraf ve medya kaydedebiliyorsunuz gelgelelim hepsinin kimi dezavantajları bulunuyor. Envelope’un nasıl çalıştığını aşağıdaki görüntüde izleyebilirsiniz.

Activity Bubbles, telefon tasarrufunuzu baloncuklar yoluyla anlatmaya çalışıyor. Canlı duvar kağıdı olarak görüntülenen baloncukların boyutu, telefonu ne kadar çok kullanırsanız, o kadar büyüyor. Telefonun kilidini açtığınız andan sonrası, telefon tasarrufu olarak sayılıyor.

Son olarak Screen Stopwatch da emsal bir iş yapıyor ve telefonu ne kadar mühletle kullandığınızı gösteriyor. Telefonun kilidini açtığınız andan sonrası, telefon tasarrufu olarak sayılıyor ve tasarruf müddeti, yeniden canlı duvar kağıdı olarak gösteriliyor.

Google’ın bir kenarda durmayıp farklı deneyimler sunmak için efor göstermesi şık. Telefon tasarrufunu denetim altına almak ve Instagram’ı saatlerce kaydırmanın size bir şey katmadığını fark etmek, bu uğraşlara karşın elbette yeniden size düşüyor.

Yorum Ekle