Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google’dan Tartışmalı Bir İşten Çıkartma!

Google’dan Tartışmalı Bir İşten Çıkartma!

Google, yaşanan son işten çıkartmalarla bir sefer daha gündemde. Rebecca Rivers isimli Google çalışanı, Twitter iletisi ile işten çıkartıldığını doğruladı. Sebep ise Rivers’ın, Google’a nazaran erişim müsaadesi olmayan haberlere erişmeye çalışması.

Bir çalışanın işten çıkartılması çok da sıra dışı bir hikaye değil. Lakin husus Rivers olunca, iş biraz değişiyor. Rivers, geçtiğimiz aylar boyunca, Google’ın hükümet ile yaptığı işbirliğini protesto etmiş, mutabakatların imzalanmaması için imza kampanyaları düzenlemişti. Bloomberg’e göre Google Güvenlik ve İncelemeler Ekibi, Rivers ile birlikte 3 kişinin daha done güvenliği poliçelerini “açık ve tekrarlayan bir halde ihlal ettiğini” belirtiyor.

Bu noktada mevzu, aktivist çalışan Rivers’ın, Google’a karşı düzenlediği kampanyalar nedeniyle kovulup kovulmadığına geliyor. Pek çok kişi Google’ı, Rivers ve arkadaşlarını “intikam için” işten kovduğunu, belirttiği nedenlerin yalnızca bahane olduğunu sav ediyor. Üstelik bu kişilere pek çok Google çalışanı da dahil. O denli ki, işten çıkartmaların akabinde, Google çalışanlarının kampüs içerisinde protesto yürüyüşü yaptığı da konuşulanlar arasında.

Gerçekte ne olduğu kesin olarak doğrulanamasa da, Google ve çalışanları arasındaki yüksek gerilimin uzun bir vade ortadan kalkmayacağı kestirim edilebilir. 23 Kasım tarihinde Google’ın San Francisco kampüsünde aksiyon düzenleyen protestocular, firmanın argüman edilen güvenlik suçlamalarını kullanarak çalışanların organize olmalarını engellediklerini tez ediyordu. 

Yorum Ekle