Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google’dan Son Radde “Basit” Bir Açıklama!

Google’dan Son Radde “Basit” Bir Açıklama!

Google’ın aylardır konuşulan, birçok sefer sızan Pixel 4 telefonları, geçtiğimiz günlerde tanıtılmıştı. Yeni telefonlar, 90Hz OLED ekran, çift lensli kamera ve ziyadesiyle geliyor.

Google’ın Pixel 4’e dahil etmediği işlevlerden bir tanesi, 4K 60fps görüntü kaydı. Birden fazla üst seviye telefonda bulunan bu özelliğin neden telefonda bulunmadığını Made by Google hesabı açıkladı. Firmaya nazaran “4K medyalar çok ziyade konum kaplıyor ve üstelik herkes 1080p ile yetiniyor. Kimse 4K görüntü özelliğini kullanmıyor” Google, “her dakika yarım gigabayt” nokta kaplayan 4K bölgesine ve bu nedenlerden ötürü 1080p’de kaliteyi artırmaya odaklandıklarını söylüyor.

Pixel 4 yalnızca 64GB ve 128GB seçenekleriyle geldiğinden, 4K görüntüler depolama sahasını süratle doldurabilir. Bu sorun daha geniş depolama seçenekleriyle çözülebilirdi, ama firma 1080p’de kalmayı tercih ediyor. Birden fazla telefon varsayılan olarak 1080p görüntü kaydı yapsa da Google’ın bu kararı, Pixel 4 serisinin üst seviye telefonların en kıymetli görüntü özelliklerinden birinden mahrum olması manasına geliyor.

Yorum Ekle