Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google’dan SMS’e Doğrulama İşlevi

Google’dan SMS’e Doğrulama İşlevi

Google, nostaljik SMS üzerinden iletileşme deneyimini RCS (Zengin Muhabere Hizmetleri) ile bir müddettir güzelleştirmeye çalışıyor. Artık ise firma, SMS’in güvenliğini bir ölçü geliştirecek bir yenilik yaptı.

Firma, yeni blog gönderisinde yeni “Doğrulanmış SMS” işlevinin ayrıntılarından bahsetti. İşlev, aldığınız SMS’in sahiden tez ettiği şirketten gelip gelmediğini doğruluyor. Bugün birçok firma, güvenlik kodu, abonelik doğrulaması üzere SMS’ler gönderdiğinden bu iletiler, akınlara maruz kalabilir. Yeni işlev, gelen SMS’in hakikaten bir firmadan geldiğini doğrulamanızı sağlıyor.

İşlev şu an ABD, Hindistan, Meksika, Brezilya, İngiltere, Fransa, Filipinler ve Kanada’da tasarrufa sunuluyor lakin devir içinde daha çokça devlete gelecek.

Bir gayrı yenilik ise gerçek devirli istenmeyen ileti algılama. Bu işlev sayesinde Google’ın Messages pratiği, sizi istenmeyen bildiriler hakkında uyarabiliyor. Pratiğin tekliflerini kabul edebiliyor yahut reddedebiliyorsunuz. Birtakım memleketlerde bir müddettir tasarrufta olan bu işlev, artık ABD’de daha yaygın olarak tasarrufa açıldı.

Yorum Ekle