Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Google’dan Kesinti Açıklaması

Google’dan Kesinti Açıklaması

Bugün öğlen saatlerinde yaşanan bir sorun, devletimizden ve birtakım memleketlerden Google hizmetlerine erişimin kesilmesine neden olmuştu. Şu kadar yaşananları sizlerle, buradaki haberimizde paylaştık. Ve artık de Google’dan, yaşanan sorun hakkında resmi bir açıklama geldi. Bu açıklamada sorunun nedeni anlatılıyor ve şu anda erişim sıkıntısının çözüldüğü söyleniyor.

Google’dan gelen açıklama şu halde:

“Google’ın Bulgaristan’daki ağı üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte yaşanan birden çokça eş devirli fiber kesintisi sorunu, etkilenen tüm kullanıcılar için Türkiye Saati ile 13:36 (ABD / Pasifik zamanı ile 19 Aralık 2019 02:36) itibarı ile külliyen çözülmüştür.

Bu mühlet içinde, Google hizmetlerine Bulgaristan ağ irtibat noktamız üzerinden erişen kullanıcılar, laf konusu Google hizmetlerine ulaşamamıştır.  Sorunun tahliline kadar geçen vadede gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.

Sorunun temel nedenini belirlemiş ve etkilenen trafiği, ağımızın sıkıntıdan etkilenmiş olan kısımlarının etrafına yönlendirmiş durumdayız. Bahisle ilgili dahili bir araştırma sürdürüyoruz. İleri bir tarihte ayrıntılı bir vaka özetini de paylaşmış olacağız.”

Yorum Ekle