Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google’dan Dijital Hayatı Düzenleyen 5 Yazılım

Google’dan Dijital Hayatı Düzenleyen 5 Yazılım

Devasa bir firma olan Google’ın yayınladığı her yazılımın ve güncellemenin izini sürmek çetin. Elbette firmanın her yayınladığı yazılımın yararlı olma üzere bir özelliği yok. Aşağıda internet devinin bilmek isteyeceğiniz 5 yazılımını ele aldık.

1. Digital Well-Being for Families (Web)

Google’ın bu sahifesi, teknolojiyi sağlıklı bir biçimde kullanmanızı kolaylaştıracak ipuçları sunuyor. Tatbik içerisindeki kısımlar, ailenize nasıl devir ayıracağınızdan, toplumsal medyayı nasıl sorumlu olarak kullanacağınıza, teknolojinin berhudar konutunuzu olumsuz etkilemesini engellemenizi sağlayacak haberler içeriyor.

Digital Well-Being for Families

2. Unlock Clock (Android)

Android telefonları için bir canlı duvar kağıdı pratiği olan Unlock Clock, telefonun ekran kilidini her açtığınızda sayacını bir artırıyor. Büyük bir yazı tipiyle gösterilen sayı, yükseldiğinde sizi utandırmayı amaçlıyor.

İndirin: Unlock Clock (Android)

3. We Flip (Android)

Arkadaşlarınız, buluşmalarınızda telefonuyla çok ziyade ilgileniyorsa, bu oyunu deneyerek aranızdaki en istenilmeyen telefon tiryakisini bulabilirsiniz. Buluştuğunuzda We Flip’i açın ve “flip the switch”e basarak oturumu başlatın. Telefonun kilidini açan kişinin oturumu sona ermiş olacak. Tatbik, telefonu ekran kilidini açmadan kullandığınızı da anlıyor ve bunları sayıyor.

Buluşmanız sona erdiğinde flip’i kapatın ve sonuçlara bakın. En üzücü durumdaki arkadaşınıza hesabı ödetmeyi deneyebilirsiniz.

İndirin: We Flip (Android)

4. Post Box (Android)

Google’ın tahminen de en çok potansiyele sahip olan “Dijital Refah” teşebbüsü, Post Box. Post Box, bildirimlerinizi biriktirip, hepsini toplu olarak almanızı sağlıyor. Şu an bildirimleri gün içerisinde, evvelce belirlenmiş dört saatte almayı seçebiliyorsunuz. kıymetli sorun, yalnızca evvelden belirlenmiş saatleri tercih edebilmeniz. Gelecekte bu saatleri ferdileştirme imkanının sunulmasını umuyoruz.

İndirin: Post Box (Android)

5. Morph (Android)

Morph, sınırlı saatlerde yahut konumlar ile tetiklenen profiller oluşturmanıza müsaade veriyor. Bu profiller devreye girdiğinde, size evvelden belirlediğiniz pratikleri sunuyorlar. Böylelikle örneğin iş yaparken içtimaî medya kısayollarını görmüyorsunuz, dikkatinizi daha kolay toplayabiliyorsunuz.

İndirin: Morph (Android)

Yorum Ekle