Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google’dan Büyük Bir Satın Alma Yolda!

Google’dan Büyük Bir Satın Alma Yolda!

Reuters’ın asıllarının söylediğine nazaran Google’ın ana firması Alphabet, Fitbit’i satın almak için resmi bir teklifte bulundu. Gelgelelim bir teklifin var olması satın alımın yakında olduğu manasına gelmiyor. Reuters’ın da bildirdiği üzere “Google ve Fitbit arasındaki görüşmelerin bir muahede ile sonuçlanacağının garantisi bulunmuyor.

Google’ın bol ölçüde söylentisi dolaşan kendi Pixel Watch‘ını tanıtmasının ne kadar devrandır beklendiği düşünülürse, firmanın fitness donanım piyasasıyla da ilgileniyor olması pek sürpriz sayılmaz. Yıllar boyunca WearOS’u geliştirmesinin akabinde firmanın, giyilebilir yazılımları ile de aşina olduğu rahatlıkla söylenebilir. Gelgelelim Fitbit kendi işletim sistemini kullanıyor ve satın alım gerçekleşirse Google’ın sahibi olduğu bir Fitbit cihazının hangi giyilebilir işletim sistemini kullanacağını şimdiden kestirim etmek pek kolay değil.

Ayrıyeten bu satın alım, teknoloji devinin HTC ile Pixel serisi telefonları üretmek için muahede denemesini takip etmiş olacak. Bu muahedenin sonrasında 2018’in başlarında firma, HTC’nin Pixel ekibini 1,1 milyar dolara satın alarak tüm üretimi firma içerisine çekmişti. Google’ın hakikat donanım deneyimini kendi bünyesine katmak için para harcamaktan çekinmediği firma tarihi boyunca pek çok defa görüldü.

Şimdi bu teşebbüs hakkında birinci duyumlar ortaya çıkmış durumda ve görüşmelerin hangi aşamada olduğu yahut nasıl bir hal alabileceği konusunda hiçbir malumat bulunmuyor.

Yorum Ekle