Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google’dan Arama İşlevinde Büyük Yenilikler!

Google’dan Arama İşlevinde Büyük Yenilikler!

Google, en temel işlevlerinden biri olan arama üzerinde geliştirmeler yapmayı sürdürüyor. Firma son devirlerde orjinal raporlamayı öne çıkarmaya başlamış, haber parçacıklarına yönelik algoritmaları güzelleştirmiş ve medyalarda içerik keşfetmeyi kolaylaştırmıştı. Arama devi artık ise en çok okunan haberleri arama sonuçlarında daha âlâ organize etmeye yönelik geliştirmeleri duyurdu.

Firma, aramanızla ilgili makaleleri bulabilmeniz için tahsilini kullandığını söylüyor. Vakit hassasiyeti bulunan bir bahiste arama yaptığınızda yahut birden çokça sonucu olabilecek bir arama yaptığınızda, arama sonuçlarının üst tarafındaki döngü görünümü, artık metne nazaran organize ediliyor. Böylelikle hem yeni makaleleri basitçe görebiliyor, hem de çeşitlilik bakımından daha çok seçenek elde ediyorsunuz.

Google, yeni “makale manaya teknolojisinin” haber metinlerindeki belli noktaları belirlediğini ve bunlar arasında bağlantı kurduğunu söylüyor. Bu sayede ilgili makaleleri bulmanızın kolaylaştığı belirtiliyor.

Arama işlevinde yapılan yenilikler, ABD’de Google’ı telefonda İngilizce kullananlara sunulmaya başlandı. Tasarruf yeri kısıtlı üzere görünse de firma, geliştirmelerin önümüzdeki aylarda daha çok lisana geleceğini söylüyor.

Yorum Ekle