Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google, YouTube, Gmail Neden Çöktü?

Google, YouTube, Gmail Neden Çöktü?

Google’ın tüm hizmetlerinde şu anda aksamalar yaşanıyor. Şu anda tüm Google hizmetleri ve servislerinde erişim meseleleri mevcut. Bunlar arasında Gmail, YouTube, DriveGoogle Analytics, Google Trends ve velev Spotfy da var! Şu an Gmail hesaplarına erişmek isteyen milyonlarca kullanıcı bu hesaplara erişemiyor. Aynı şekilde YouTube’a da erişimde bulunulamıyor. 

Sorunun sırf Türkiye’ye hususî mi, yoksa yerküre umumunda mi yaşandığı net olarak zahir değil. Kullanıcılardan gelen yorumlara nazaran sorun şu an yerküre umumunda farklı ortamlarda yaşanıyor. Google hizmetlerindeki sorunun Şark Avrupa yeri özelinde olduğu düşünülürken, aşağıdaki fotoğrafta da görülen ortamlarda Google’a erişim sorunu yaşanıyor.

Şu an Google’ın tüm servislerine erişmek isteyen kullanıcılar, “Sunucu muvakkat bir yanlışla karşılaştı ve isteğinizi tamamlayamadı.” bildirisiyle karşılaşıyor.

Google Servisleri Tekrar Çalışmaya Başladı

Google servisleri bugün saat 10:30‘ten itibaren aksamalar yaşamaya başlamış ve Türkiye’de de dahil olmak üzere pek çok ortamdan erişime kapanmıştı. Lakin saatler 11:30’u gösterdiğinde erişimde yavaş yavaş geri gelmeye başladı. Şu anda Gmail, Youtube, Drive ve sair Google servisleri tekrar çalışmakta.

Evet, Google Neden Çöktü?

Pekala, sorun neydi, Google servislerinde yaklaşık 1 saat kadar süren neden yaşandı?

Yaşanan kesintinin geçtiğimiz günlerde Google’ın  Kurumu ile yaşadığı sürtüşmeden kaynaklandığı öne sürülürken, öte yandan Google’ın sunucularını Türkiye’ye getirmek için çalışmalarda bulunduğu ve erişim meselesinin bunun neticesinde olabileceği de söyleniyor.

Erişim sorununun sebebiyle ilgili resmi açıklama Google’dan bekleniyor. 

Ayrıntılar Geliyor…

Yorum Ekle