Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google Stadia’da 4K Bilmecesi

Google Stadia’da 4K Bilmecesi

Google Stadia‘nın hizmete girmesi, pek de problemsiz oldu denemez. Chromcast Ultra ile çokça ısınma ve yaşanan gecikmelerin yanı sıra, artık de süratli bir internet kontağı ve 4K TV olmasına karşın oyunların 60fps’de 4K çözünürlükle oynanamadığı ortaya çıktı.

Bunun mahalline, çeşitli testler ve kullanıcı geri bildirimi tarafından gösterildiği üzere Stadia, Destiny 2 ve Red Dead Redemption 2‘yi Full HD ve 1440p çözünürlüklerinde 30fps olarak gösteriyor. Bu iki oyun da 4K’ya yükseltiliyor ve akış Chromecast Ultra’ya gönderiliyor. Bu da Xbox One X üzere oyun konsolları ve oyun PC’lerine nazaran fark edilebilir bir imaj kalitesi farkı olması manasına geliyor.

Bu durum, Google’ın VP ve GM’si Phil Harrison‘ın Twitter üzerinde yaptığı, tüm Stadia oyunlarının yayım anında 4K desteğine sahip olacağı açıklaması ve firmanın umumi olarak Stadia pazarlama kampanyası ile zıtlık gösteriyor.

Google, yaptığı resmi açıklamada Stadia üzerinde 4K desteği için topu geliştiricilere attı. Firma, Stadia oyunları için manzara kalitesi ve frame rate arasındaki dengeyi sağlama kararının geliştiricilere ilişkin olduğunu söyledi.

Stadia’nın 4K ve 60FPS yeteneğinde sorun olmadığını belirten firma, geliştiricilerin oyunlarını güzelleştirmeye devam edeceklerine inandığını ve Stadia’nın done merkezlerinde yaşamasından ötürü geliştiricilerin süratli bir biçimde yenilik yapma imkanlarının bulunduğunu söyledi.

Firmanın açıklamasından çıkartılabilecek düzgün haber, geliştiricilerin manzara kalitesinin artması ile sonuçlanacak güncellemeler yapmalarının beklenmesi olabilir. Yeniden de Google’ın en baştan itibaren ölçekleme gibi teknikler kullanılarak 4K çözünürlüğüne ulaşma özgürlüğü konusunda açık olması ve oyuncuları yanlış yöneltecek reklamlardan kaçınması daha yeterli olabilirdi.

Şu anda, Stadia’daki hiçbir oyun nitekim 4K grafiğe sahip değil.

Yorum Ekle