Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Google Stadia Birinci Gün Hangi İşlevlerden Mahrum Olacak?

Google Stadia Birinci Gün Hangi İşlevlerden Mahrum Olacak?

Google’ın yeni oyun akış hizmeti Stadia, bir hafta sonra hizmete girecek. Hizmet hakkındaki kimi noktalar gizemini koruyor lakin Google, Reddit’teki bir ANCAK (bana istediğini sor) oturumunda hangi işlevlerin birinci günden sunulacağını, hangilerinin sunulmayacağını açıkladı.

Stadia hizmete açıldığında oyunları (destekleyen) telefonunuzda ve yüklü bilgisayarınızda oynayabileceksiniz. Chromecast Ultra’da oyun oynayabilmek için Founders Edition ile gelen bir cihaza sahip olmanız yahut desteğin gelmesini beklemeniz gerekecek. Grup, Stadia’nın iOS’ta ne devir çalışacağına dair bir tarih vermiyor, yani iPhone kullanıcılarının uzun bir müddet beklemesi gerekebilir.

Stadia, çıkışı itibariyle imaj kalitesini seçmenize müsaade verecek lakin 4K, HDR ve Surround Sound 5.1 birinci olarak yalnızca Chromecast Ultra ile çalışacak. Bu üst seviye seçenekler, PC’lere 2020’de gelecek. Google’ın yayınladığı ekran imajına nazaran en yüksek kalite seçeneği, saatte 20GB olgu harcarken 720p çözünürlüğünde çalışan “kısıtlı data kullanımı” ayarı, saatte yaklaşık 4,5GB data kullanacak.

Stadia, birinci aşamada “başarımlar” arayüzüne sahip olmayacak lakin işlev, art planda çalışacak. Yani bu işlevin bir denetim arayüzü olmasa da, oyunlarda başardıklarınız kaydedilecek. Arayüz hazır olduğunda, evvelki başarımları görebileceksiniz.

Fiyatlara gelirsek Google, hizmetin fiyatının başka platformlarla yarışma edecek seviyede olmasına gayret göstereceğini söylüyor. Pro üyelere yeni oyunların hangi sıklıkta sunulacağı, bilinmeyen mevzular arasında.

Birinci aşamada işlev eksik olsa da Google, yenilikleri haftalık olarak ekleyeceklerinin kelamını veriyor. Son olarak firma, Stadia kumandası için kendi telefon tutucu aksesuarını çıkıştan kısa bir mühlet sonra piyasaya süreceğini söyledi. Hizmet, 12 oyunla 19 Kasım’da açılacak.

Yorum Ekle