Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Google Recorder Sessizce Geldi

Google Recorder Sessizce Geldi

Dünkü Google Pixel 4 tanıtımından evvel sızan şeylerden bir tanesi, Google Recorder idi. Büyük bir sürpriz olmasa da Google Recorder, gazetecilerin, talebelerin ve konuşmaları kaydedip metne dönüştürmek isteyenlerin çok işine yarayacak bir pratik.

Google Recorder, sesleri telefonunuz ile kaydedip, bunları aranabilir ve düzenlenebilir metinlere çeviren bir tatbik. Çevrimdışı çalışabilen tatbikin gayri ses kayıt pratiklerinden farklı, metne işini internet ilişkisi olmadan yapabilmesi. Tatbike “sesi metne çevir” demenize bile gerek yok, zira bunu zaten yapıyor.

Bu cins tanıtımlara kuşkuyla yaklaşmak gerekse de, Google’ın tanıtımında pratik hayli başarılıydı ve çok süratli, kusursuz sonuçlar üretti. Tatbikin ortam gürültüsü yüksek olduğunda nasıl bir performans göstereceği merak konusu.

Pratiğin vesair özellikleri arasında kedi sesi, kuş sesi, ıslık, gülme, sesi üzere sesleri kayıtlar içinde arayabilmek de var. Kaydı tamamladığınızda konumunuzu kayda ekleyebiliyor ve bir başlık belirleyebiliyorsunuz. Kaydettiğiniz sese nazaran Gmail stili teklifler sunulması, epey beğenilen.

Google Recorder, şimdilik yalnızca Pixel 4’te kullanılabiliyor. Fakat sızan APK evrakı, tatbikin problemli da olsa OnePlus 5T üzere cihazlarda çalışabildiğini gösteriyor. Buradan pratiğin teknik özelliklerden çok, reklam emelli olarak Pixel’e dahil edildiği anlaşılıyor. Yani Google Recorder, devirle vesair Android’li telefonlara gelebilir. Bununla birlikte minimum gereksinim olarak Android Pie’ın listelediğini söyleyelim.

Yorum Ekle