Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google Play’ın Koruyucusu Malûm Oldu!

Google Play’ın Koruyucusu Malûm Oldu!

Siber güvenlik kuruluşu ESET, Google’ın Pratik Savunma Birliği’nin (App Defense Alliance) kurucu üyesi oldu. ESET böylelikle Google Play Store‘daki mobil pratikleri proaktif olarak koruyan teknoloji öncülerinden biri haline geldi.

ESET, armağanlı algılama özelliklerini ve gelişmiş güvenliğini Android ekosistemine sunuyor. ESET, Google Play Store’u daha inançlı hale getirmek üzere yapılan araştırmalara öncülük etmek üzere oluşturulan App Defense Alliance yani Pratik Savunma Birliği’nin kurucu üyelerden biri oldu. Çalışmalarına geçen yılın son aylarında başlayan Tatbik Savunma Birliği, Google’ın öncülüğünde ESET’in yanı sıra Zimperium ve Lookout üzere güvenlik şirketlerini bir araya getiriyor.

Google Chrome Cleanup’ta da ESET var

Bu birliktelik, ESET’in Google ile mevcut iş iştiraklerini da tamamlayan nitelikte. Google Chrome kullanıcılarını muhtemel tehditlere karşı uyaran Google Chrome Cleanup’ta da ESET’in Google ile işbirlikleri var. ESET başkaca Google Cloud’un bir kısmı olan Chronicle’in entegrasyon çalışmalarında da mahal alıyor.

Neden ESET?

ESET, Google Play Store’daki beğenilmeyen hedefli pratikleri tespit etme konusunda yıllar içinde pek çok defa kanıtladığı bilirkişiliği nedeniyle şahsen Google tarafından edildi. Benzersiz bankacılık truva atlarının ve fidye yazılımlarının keşfiyle ESET, Android mobil cihazlarını amaç alan en karmaşık tehditlerden kimilerini belirlemeye yardımcı oldu. Bu değerli iş iştiraki sayesinde ESET araştırma ekipleri, tüm pratiklerin tahliliyle yakından ilgilenecek ve Google Play Store kullanıcılarını proaktif olarak himayeye yardımcı olacak.

Süreç nasıl işleyecek?

Bu iş birliğinin kesimi olarak ESET, zararlı yahut istenmeyen olarak belirlediği tatbikler konusundaki bulgularını, pratik şimdi Google Play Store’da yayımlanmadan evvel Google ile paylaşacak. Zati Pratik Savunma Birliği’nin birincil amacı de bu. Birlik, zararlı olan pratiklerin listelenmeden evvel tespit edilmesine ve böylelikle Google Play Store’un güvenliğinin sağlanmasına odaklanıyor. ESET, armağanlı tarama motorunu Google Play Store’da pratik listelemeye yönelik uyumluluk sürecine entegre edecek.

ESET, 30 yıllık deneyimi ile siber sadırılardan koruyor

Müşterilerini ve yerküreyi en yeni ve en gelişmiş siber tehditlerden koruyan ESET’in çalışanlarının neredeyse yüzde 40’ı araştırma ve geliştirme yerinde vazife yapıyor. ESET, 30 yılı aşkın tecrübesiyle siber güvenliğe çok katmanlı bir yaklaşım göstererek 200 memleketteki 110 milyon kullanıcı için koruma sağlıyor.

Kaynakta müdafaayı amaçlıyoruz

ESET Global Güvenlik Elçisi Tony Anscombe, işbirliği ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Güvenlik açıklarını tespit etmek için gösterdiğimiz eforlarımız, milyarlarca tüketiciyi ve işletmeyi kaynakta muhafaza emelli, tam teşekküllü ve proaktif bir teşebbüse dönüştü. Tehdit araştırmaları konusunda ESET her devir ön planda olmuştur. ESET ve sair Tatbik Savunma Birliği üyeleri, tehditleri ortadan kaldırmak ve Android kullanıcılarına siber günahlıların bir adım ötesinde olma konusunda yardımcı olmak için Google’a gereken desteği sağlayacaktır.”

Google: Ekosistemimizdeki himayeyi artıracak iş birliği

Google Android Güvenlik ve Kapalılık Lideri Dave Kleidenmacher ise, “Google yıllarca hem işletmeleri hem de çevrimiçi tüketicileri korumak maksadıyla siber güvenlik topluluğunun üyeleriyle kapsamlı çalışmalar yaptı ve artık bu iş birliğinin son örneğini görüyoruz. Siber güvenlik kolunun ESET üzere saygıdeğer bir üyesiyle iş paydaşlığı yapmak, Google Play ekosistemindeki müdafaayı artıracaktır,” halinde konuştu.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle