Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL Tanıtıldı!

Google Pixel 4 ve Pixel 4 XL Tanıtıldı!

Google, yeni Pixel 4 ve Pixel 4 XL‘yi bugün New York’ta düzenlediği Made by Google etkinliğinde tanıttı.

Tanıtım gününe kadar bolca sızan telefonlar hakkında bilmediğimiz şey, neredeyse yoktu fakat yeniden de neler getirdiklerine bir bakalım. Pixel 4 ve 4 XL’nin Qualcomm Snapdragon 855 yonga seti, 6GB RAM, 64GB yahut 128GB depolama meydanı, 12MP + 16MP art kamera üzere birçok ortak noktası bulunuyor. İki telefonun bir öteki ortak noktası, Google’ın yeni Soli radar sistemine mekan vermesi. Bu teknoloji, yüz ile kilit açma, Motion Sense hareketleri üzere işlevleri mümkün kılıyor. Pixel 4’ün yüz ile kilit açma işlevi hem çok süratli çalışıyor, hem de başka Android’li telefonlardaki misal işlevlere kıyasla daha inançlı. Motion Sense ise Pixel 4’ün üzerinde elinizi sallayarak makul işlevleri denetim etmenizi sağlıyor. Alarmı susturmak, YouTube üzere pratiklerde medyayı denetim etmek, bu işlevlerden kimileri.

5,7 inçlik Pixel 4’ün sunduğu ekran çözünürlüğü 2200×1080 iken Pixel 4 XL, 6,3 inç ekranında 3200×1800 çözünürlüğe ulaşıyor. İki telefon da 90Hz OLED ekranla geliyor.

Pixel 4’teki Google Asistan, Google sunucularına ulaşmadan çalışabiliyor. Bu sayede asistanın daha süratli reaksiyon verdiğini hissedebiliyorsunuz.

Bugün ön siparişe sunulan telefonların sevkiyatı 22 Ekim’de başlayacak. Pixel 4’ün 799 dolardan başlarken Pixel 4 XL’nin fiyatı 899 dolardan başlıyor. İki telefon da yeni müşteriler için üç ay fiyatsız 100GB bulut depolama ortamı ve Google One ile geliyor.

Google bugünkü aktiflikte yeni kablosuz kulaklığı Pixel Buds 2’yi ve Pixelbook Go’yu da tanıttı. Firmanın birinci gerçek kablosuz kulaklığı Pixel Buds 2, 2020 ilkbaharında sunulacak. 13,3 inçlik Chrome OS’lu yeni bir laptop olan Pixelbook Go ise 649 dolardan başlayan fiyatıyla ön siparişe sunulmuş durumda.

Yorum Ekle