Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google, Jump VR Platformunu Kapatıyor

Google, Jump VR Platformunu Kapatıyor

Google, sanal gerçeklik (VR) platformunun kapatılacağı kararı aldığını duyurdu. Tatbik, gelecek ayın sonuna kadar açık kalacak, sonrasında veda edecek. Google bu 1 aylık sürecin, platformu kullananların olgularını indirmeleri için tanındığını söylüyor.

Google Jump VR plarformunu 2015 yılından bu yana akullanıyor. Jump VR, kişisel olarak tasarlanmış kamera kuleleriyle çekilmiş imajlardan 360 noktalık görüntülere derleyebiliyor. Bunun için Google’ın bulut gücünden yararlanıyor ve buraya aktarılan imgeler 360 kademelik görüntüye dönüştürülüyor. Lakin 2015’ten bu yana bu mevzuda pek çok servis ortaya çıkmış ve dahası 360 aşamalık medya kaydedebilmek için daha sade cihazlar piyasada yaygınlaştı. Mesela, Google’ın Jump VR ile birlikte tanıttığı 16 GoPro kamerasından oluşan YI Halo üzere bir cihaza pek gereksinim yok. Google da elbette bunun farkında ve Jump’ın popülaritesinin azalmasıyla servisin artık sonlanması için hakikat hengam olduğuna karar vermiş.

Şayet Jump VR’da medyalarınız bulunuyorsa, bu dataları almak için 26 Haziran 23:59’a kadar vakit var. Sonrasında Jump VR da dijital mezarlıkta alacak.

Yorum Ekle