Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google Earth Artık Telefonda Çok Daha Yeterli

Google Earth Artık Telefonda Çok Daha Yeterli

Google Earth’ü telefonda hiç kullanmadıysanız yahut çok uzun mühlet evvel kullandıysanız, tatbike gelen güncelleme ilginizi çekebilir.

Yeni gelen güncellemeyle birlikte Google Earth, yerküreden 48.000 km uzaklaşmanıza müsaade veriyor. Böylelikle art planda Avrupa Güney Gözlemevi tarafından çekilen yıldız manzarasını görebiliyorsunuz. Yerküreyi döndürüp art planda Samanyolu Galaksisini görmeniz ve uzayın derinliklerine hayranlıkla bakmanız mümkün.

Bu işlev, masaüstündeki Google Earth’te ve Pro sürümünde daha evvel vardı lakin telefonların son yıllarda çok daha hale gelmesiyle yıldızları avucunuzun içine getirmek mümkün oldu.

Yenilik Google tarafından bir blog gönderisiyle duyuruldu, lakin bu sahife artık bir günah sahifesine yönlendiriliyor. Bu yüzden duyurunun yanlışlıkla devrinden erken mi yapıldığını, yoksa küçük bir cürmün mı yaşandığını bilmiyoruz. Ama en azından işlevin iPhone 11 Pro Max’ta çalıştığı söyleniyor.

İşteyseniz, Google Earth’ü kurcalamayı sonraya bırakmanızı tavsiye ediyoruz zira bakınırken saatlerinizi harcayabilirsiniz.

Yorum Ekle