Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google, Chrome’un Fiyatlı Eklentilerini Kapattı!

Google, Chrome’un Fiyatlı Eklentilerini Kapattı!

Google, Chrome web mağazasında yaşanan dolandırıcılık üzerine tüm fiyatlı eklentileri geçirici olarak kapatmak zorunda kaldı.

Firma, bir tedbir olarak ticari eklenti yayınlamayı ve güncellemeyi de bir mühlet için askıya aldı. Askıya alınan eklentiler, önden ödeme gerektiren, aylık ödemelere sahip olan yahut tatbik içi satın almalar sunan eklentilerden oluşuyor.

Google mühendislerine nazaran dolandırıcılık, bu ayın başında “toplu ölçekte” başladı. Firmanın getirdiği pürüz, Dashlane, Comeet üzere fiyatlı bütün eklentileri de etkilemiş durumda. Firma, bu süreksiz tedbir sırasında “uzun vadeli bir tahlil” bulmak için çalışacak. Handikabın ne devir kaldırılacağına dair bir malumat ise verilmedi.

Google, eklentileri engellediğini şimdi duyursa da kimi tatbik geliştiricileri, Google’ın fiyatlı eklentilerin güncellemelerini sessizce engellediğini söylüyor. Engelleme sonrasında geliştirici, tatbikini güncellemek yahut yeni bir fiyatlı eklenti yayınlamak isterse “Spam and Placement in the Store” biçiminde bir günah bildirisiyle karşılaşıyor.

Web tarayıcısı mağazalarında zararlıların dolaşması, Google’a has bir durum değil. Mozilla, Firefox eklenti mağazasından 200 kuşkulu eklentiyi kaldırdığını şimdi duyurdu.

Yorum Ekle