Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google Chrome’dan 2020’de Neler Bekliyoruz?

Google Chrome’dan 2020’de Neler Bekliyoruz?

Chrome, kendi açısından düzgün bir 2019’u geçirdi. Tarayıcı, yaşadığı bir güncelleme sorunu dışında yerkürenin en tanınan web tarayıcısı olmayı sürdürdü. Bu elbette Google’ın artık ardını yaslanıp, oturacağı manasına gelmiyor. 2020’de Chrome’u birçok yeni bekliyor. İşte bunlardan kimileri.

Mobil cihazlarda koyu mod: 2020’de Chrome’dan en çok beklenecek özelliklerden bir tanesi, koyu mod olacak. Android’li telefonunuz yahut tabletiniz varsa, bu işlevin deneysel sürümünü chrome://flags altından faal hale getirebilirsiniz.

Bunun için ‘Android web contents dark mode‘ ve ‘Android Chrome UI dark mode‘ ayarlarını etkinleştirmeli, tarayıcıyı baştan başlatmalı, Ayarlar menüsünü açmalı ve ‘Temalar’ altından ‘Koyu’yu seçmelisiniz. İşlev şu anda deneysel olduğundan, tamamlandığında farklı görünebilir.

Koşut indirme:

QR kodlarıyla sahife paylaşma: Yeni işlev, cihazınızda oluşturduğunuz QR koduyla web sahifelerini paylaşmanıza müsaade verecek. Opera bu türlü bir işlevi uzun müddettir sunsa da, birden fazla kullanıcının QR kodlarına şahsi merakının olduğu söylenemez. Bize sorarsanız, olta hücumlarından uzak kalmak için siteleri her zamanki yollardan, eposta yahut ileti üzerinden paylaşmak daha güzel.

Yeni sekme geçişi: Chrome’da sekmeler arasında geçiş yaparken, şu an sekmeleri büyük kartlar halinde görüyoruz. 2020’de bu değişebilir ve birebir ekranda yeni seçenekler görebiliriz. Bunun tam olarak bir gelişme olup olmadığı ise tartışılabilir.

Dahili parola başkanı: Google, 2019’un sonlarına yanlışsız sunduğu işlev ile çevrimiçi hesaplarınızın bir hack vakasına karışıp karışmadığını size bildirmeye başlamıştı. Şu an dedikodudan ibaret olan parola başkanı ise, Google’ın Mozilla’nın izini takip etmesi halinde gerçeğe dönüşebilir.

Yorum Ekle

© 2013 -2022 Soru CVP - [email protected]
Sorucvp.net danışmanlık, soru ve cevap içerikleri'nin doğruluklarını kontrol etmez.
İçeriğin doğruluğunu garanti etmez. Sayfayı daha iyi görüntülemek için Google Chrome tarayıcısını kullanmanızı öneririz.