Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google, Bir Devi Daha Satın Aldı!

Google, Bir Devi Daha Satın Aldı!

Firmaların bugün yaptığı duyuruya nazaran Fitbit, Google tarafından yaklaşık 2,1 milyar dolar kıymetinde tek ödemeli bir mutabakat ile satın alındı. Fitbit, arama devinin bünyesine dahil olacak ve donanım ekibinin bir modülünü oluşturarak yeni nesil giyilebilirler üretecek.

Fitbit CEO’su James Park ve Google’ın donanım önderi Rick Osterloh tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, gelecekteki Fitbit cihazları Wear OS kullanacak.

Park, Google’ın menşeleri ve global platformu ile Fitbit’in, giyilebilir kategorisinde yenilikleri hızlandırabileceğini, daha süratli ölçeklenebileceğini ve sıhhat özelliklerini daha da erişilebilir yapabileceğini söyledi. Wear OS’tan Sameer Samat da Fitbit’in donanım malumatı ile Google’ın yazılımlarını bir araya getirmekten heyecan duyduklarını belirtti.

Bir müddettir Fitbit’in satılacağı ve Google’ın ana firması ’in ilk aday olduğuna yönelik söylentiler bulunmaktaydı. Ittifakın, düzenleyiciler ve Fitbit hissedarları tarafından onaylanmasının akabinde önümüzdeki yıl tamamlanması bekleniyor. Başkaca Fitbit’in piyasa kıymetinin yaklaşık 1,6 milyar dolar olarak hesaplandığı düşünülürse, Google’ın beklenenden daha çokça ödediği ve firmayı katiyen donanım stratejisine eklemek istediği görülebiliyor.

Fitbit, cihazlarının gelecekte de hem iOS hem de Android cihazlarıyla çalışacağını belirtiyor. Google da, data toplanacak olsa bile, Fitbit sıhhat olgularının Google reklamları için kullanılmayacağının altını çiziyor. Bu muahedenin var olan Fitbit kullanıcılarının sıra Google’ın Fossil üzere gayrı Wear OS ortaklarını yakın ve orta periyotta nasıl etkileyeceğini ise hengam gösterecek.

Yorum Ekle