Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Google, AI Girişiminde Moda ve Dansa Odaklanıyor

Google, AI Girişiminde Moda ve Dansa Odaklanıyor

Google, yapay zeka ve makine tahsili konusundaki bilirkişiliğini çok farklı sahada yaptığı denemelerle geliştirmeye devam ediyor. Artık bunlar arasına yenilerini de ekleyen Google, bu sefer bilhassa moda ve dans üzerine ağırlaşmış.

Hususlarla ilgili iki deneysel çalışmaya imza atan şirket, Runway Palette ve Living Archive’i hayata geçirmiş. Bunlardan moda ile iligli olan Runway Palette ile 1000 farklı moda tasarımcısının ürününü renklerine nazaran organize eden Google, 4000 defilede çekilen 140 binden çokça fotoğraftan bir katalog hazırlamış. Fotoğraflanan giysileri renklerine nazaran gruplandırabilen Google, bunun için makine öğrenme algoritmasına başvuruyor. Arşivi keşfetmek için ise tek yapmanız gereken etkileşimli harita üzerinden bir renk seçmek. Runway Palette, şu an iOS ve Android üzerinde tasarrufa açık durumda.

Google’ın dans ile ilgili öbür çalışması olan Living Archive ise, bir dans koreografi aracı. İngiliz Koreograf Wayne McGregor tarafından yaratılan yaklaşık yarım milyar pozu içeren pratik, kullanıcılara kendi dans rutinlerini yaratmaları için de fırsat tanıyor.

Yorum Ekle