Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

You must login to ask a question.
GojiBerry (Kurt üzümü) yararları nelerdir? GojiBerry hangi illetlere düzgün gelir?

GojiBerry (Kurt üzümü) yararları nelerdir? GojiBerry hangi illetlere düzgün gelir?

Uzak şark lezzetlerinden biri olan goji berry, kilo vermede epeyce tesirli bir besindir. Bunun sıra insan sıhhatine da inanılmaz yararı vardır. Kurutulup çayı yapılarak tüketilen goji berry hakkında merak edilen her şeyi sizler için araştırdık. Evet goji Berry (Kurt üzümü) yararları nelerdir? Goji Berry hangi illetlere yeterli gelir? Haberin detayında goji berrye dair her şeyi bulabilirsiniz.

Çin’de bulunan bir meyve olan goji berry ya da wolfberrye kurt üzümü denir. Yüzyıllardır Çin, Kore ve Japonya’da klâsik tıpta doğal ilaç olarak kullanılır. Latince ismi lycii fructus olan goji berry, son 10 yıldır tasarrufu tüm yerküreye yayılmıştır. Ekşi bir tadı olan goji berry, vişneye benzetilir. Suyu sıkılarak içildiği üzere, çiğ ya da kurutularak da tüketilebilir. Günümüzde sıklıkla çayı yapılır. Arama motorunda zayıflamak için aratılan goji berry, yapılan araştırmalarla yararları kanıtlanmış besinler arasında bölge alır. Yüksek antioksidan içeren goji berry, hücre yenilemede tesirli olduğundan yaşlanmayı geciktirir. Birebir devranda had hücrelerini yatıştırarak ruhsal illetlere yarar sağlar. En az 2000 yıllık bir geçmişe sahip olan goji berry, kalpten kısırlığa kadar birçok hastalığa  yarar sağlar. Muhteşem meyve olarak bilinen goji berry güçlü bir kan yapıcıdır.

GOJİ BERRY (KURU ÜZÜMÜN) YARARLARI NELERDİR? 

– Yüksek ölçüde A vitamini içeren goji berry, mahsusen göz hastalıklarına yarar sağlar. İleri yaşlarda daha sık görülme ihtimali olan katarak illetini engellemek için eksperler gıji berry tüketimini önerir. 

Günümüzde de artış gösteren diyabet marazı içinde mucize bir besin olan goji berry, kandaki insilün direncini düşürür. 

Yağ yakımını hızlandıran goji berry böylelikle kilo vermede de tesirlidir. Süratle ve sağlıklı bir halde kilo vermek isteyenler için ülkü bir besin olan goji berry, bölgesel zayıflama için tüketilebilir. Sindirimi kolaylaştıran goji berry, bağırsak florasını da korur. Kabızlık rahatsızlığının önüne makbul.

İçeriğinde portakaldan daha ziyade C vitamini içeren goji berry, bağışıklık sistemini güçlendirir. Illetlere karşı vücut direncini artıran goji berry, münhasıran kış aylarında tüketilerek üst teneffüs yolları illetlerini önlemede tesirlidir. Lakin mütehassıslar goji berry tüketiminden sonra bol bol su içilmesini tavsiye ediyor. 

Doğurganlık nispetini artırır. Rahim duvarını güçlendirir. Kısırlık tedavisinde tesirli olan goji berry, birebir devranda vücudun kuvvet nispetini da artırır.

GOJİ BERRYNİN YAN TESIRLERI VAR MIDIR?

Kronik ilaç alan bireylerin uzak durması gereken bir meyvedir. Çok aşırısı yüksek tansiyon illetine neden olabilir. Bu yüzden bilirkişiler goji berrry üzere besinler tüketmeden kan testi yapılması tavsiye edilir. Polen alerjisi olan şahısların de bu şekil besinler tüketilmesi önerilmez. Tıpkı vakitte likopene yani besinlere al olma özelliğini veren hususa karşı alerjisi olanların da tüketmesi sakıncalıdır.

Yorum Ekle