Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Goart, FinTech Meetup’ta Türkiye’yi Temsil Edecek

Goart, FinTech Meetup’ta Türkiye’yi Temsil Edecek

Türkiye’nin öncü yazılım şirketi Astav Yazılım’ın Türk mühendislerince geliştirilip, tasarlanan artırılmış gerçeklik ile rehberlik hizmeti sunan ulusal pratiği Goart, Singapur’da gerçekleştirilecek Singapore FinTech Meetup‘ta Türkiye’yi temsil edecek.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile İstanbul Ticaret Odası‘nın destekleri ve Bilişim Vadisi tertibiyle Türkiye’nin önde gelen 12 markasının taraf alacağı Singapore FinTech Meetup, 11-15 Kasım 2019 tarihleri arasında 135 devletten 500’e kurum ve 60.000 teknoloji profesyonelinin iştiraki ile gerçekleştirilecek.

Seyahat severler için geliştirilen Goart pratiği, kullanıcılarının bulunduğu lokasyonu algılayarak artırılmış gerçeklik ile Evliya Çelebi’nin anlatımıyla rehberlik hizmeti sunuyor. Goart mühendislerinin Ar-Ge çalışmaları sonucu Elazığ’ın tarihi alanları ve müzeleri ile Ayasofya Camii’si için hazır olan tatbik 2020 yılı içinde Ankara, Sümela Manastırı ve Göbeklitepe’yi sanal rehberlik arasına ekleyecek. Goart beş yıl içinde tüm Türkiye’yi pratik sayesinde kullanıcılarına gezdirmeyi hedefliyor.

Yakın devranda pratiğe geçilmesi beklenen Goart girişimi ile Türkiye’nin 81 vilayetindeki tarihi ve turistik mekanlar, karma gerçeklik teknoloji altyapısı kullanılarak, tarihte yolculuk yapılacaktır. Kullanıcılar yerin tarihinde yaşanan hadiselere tekrar tanıklık edeceklerdir. Pratiğin hem iOS hem de Android platformlarında yayınlanması planlanmaktadır. Tatbike yapay zekâ teknolojileri kullanılarak sanal rehberlik hizmetine akıllı algoritmalar eklenecektir. Bu sayede sanal rehber, kullanıcı ile rastgele bir anda daima konuşarak yönlendirmeler yapacak ve interaktif bir formda tatbikin kullanılması sağlanacaktır.

Singapore FinTech Meetup kapsamında milletlerarası yatırımcılarla buluşacak Goart, Türkiye’yi ve ulusal tatbikini Güneydoğu Asya ve Pasifik yeri başta olmak üzere yerkürenin önde gelen teknoloji severleri ile tanıştıracak.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle