Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Genital nahiye aklığı nasıl yapılır? Genital ortam kararması nasıl makbul?

Genital nahiye aklığı nasıl yapılır? Genital ortam kararması nasıl makbul?

Genital nahiye aklığı tüm hatunların hassas ve ihtimamlı davranması gereken bir husustur. Aksi taktirde egzama ile başlayan ve sonrasında çok önemli sıhhat problemlerine yol açabilecek olan bu paklığı gerçek biçimde ve sahih eserlerle yapmak gerekir. Pekala genital ortam aklığı nasıl yapılır ve genital ortam aklığında nelere dikkat etmek gerekir? Tüm merak ettiğiniz soruların cevabı haberimizin detaylarında.

Hijyen ve sıhhat açısından son kademe kıymetli bir husus olan genital ortam aklığı hakkında her hatunun bilmesi gereken değerli noktalar bulunuyor. Genital kesim akıllıca bir halde temizlenmediği ve hijyen sağlanmaması durumunda yanma, kaşıntı, beğenilmeyen koku üzere güzel olmayan, durumda bırakacak problemlerle karşı kaşıya gelebilirsiniz. Rastgele kullanacağınız her ürün buradaki ortamın istikrarının bozulmasına ayrıyeten her türlü illetten korumak için vazifeli olan güzel huylu bakteriler azaltarak çeşitli enfeksiyonlara açık hale getirmesine neden olur. Hatun marazları eksperlerin sık sık hatunlara bu mevzuda ikazlarda bulunmasının nedeni de budur. Anatomik açıdan bulunan asimetrik durumlar ya da sarkmalar ise aklık ve bakımı zorlaştırır. Bu açıdan genital nahiyeyi güzel tanımak ve bakıma ehemmiyet vermek gerekir. Genital yer aklığı hakkındaki değerli noktalara gelin birlikte göz atalım…

Terlemenin azaltılması için sentetik değil, pamuklu iç çamaşır tercihi değerlidir. Bu formda genital yeriniz nefes alabilmektedir.  Başkaca giydiğiniz pantolonların da sizi sıkmayacak, geniş ve rahat olması genital yer sıhhatiniz için daha münasebetli olacaktır.

– Banyo sonrası düzgünce kurulamanız, velev fön makinesi ile kurutmanız kimi bakteriyel ve mantar enfeksiyonlarından sizi koruyacaktır. Birebir durum havuz ve deniz sonrası için de makbuldür. Başkaca ıslak mayo ile uzun mühlet dinlenmeniz de enfeksiyon riskinizi arttıracaktır.

Alkali PH’a sahip sabunlar asit PH’daki genital ortamınızın florasını bozarak mantar enfeksiyonları başta olmak üzere birtakım mikroorganizmaların kolonizasyonunu arttırır. O yüzden banyo yaparken dış genital yerinizi sadece su ile yıkayın, alkali PH’daki sabunları asla kullanmayın.

 İdrar yahut büyük abdest sonrası su ile o nahiyenin temizlenmesi kıymetlidir.  Temizlenme her devir için önden geriye sahih yapılmalıdır. Lakin kesimin nemli kalmaması için taharet sonrası yumuşak, kokusuz ve beyaz renkli tuvalet kağıtları ile yeterli bir kurulama yapılmalıdır.

GENİTAL BÖLGE(VAJİNA) KARARMASINA NE DÜZGÜN GELİR?

Bir kadro nedenlerden ötürü kararan genital kesiminizi, hanedeki metotlarla olağan hale dönüştürebilirsiniz. Aloe Vera Jel ile bikini kesimi (vajina) beyazlatma yapabilirsiniz. Aloe verayı ortadan ikiye kesin. Bikini kesimine (vajinaya) uygulayın. Akabinde yıkayıp durulayın.

PORTAKAL VE YOĞURT MASKESİ:

Birebir biçimde portakal kullanarak da bikini ortamındaki kararlamaları yok edebilirsiniz. Portakalın kabuklarını ezin ve bir ölçü yoğurtla karıştırın. Bikini bölgesi( vajina) kararması olan nahiyeye sınırlı aralıklarla uygulayın.

LİMON SUYU MASKESİ:

Limon suyu ile bir ölçü lor peynirini karıştırın. Bikini bölgenize(vajina) karışımı uygulayın. Rengi açılana kadar sınırlı aralıklarla tekrarlayın.

Yorum Ekle