Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Gastritten Kurtulma Yolları

Gastritten Kurtulma Yolları

Gastritten kurtulma yolları SoruCVP editörleri olarak araştırdık gastritten kurtulma yolları fotoğraf makalemizi siz bu dertten muzdarip hastalara yol göstermek için hazırladık, gastritten kurtulma yolları metnimizdeki tekliflere uyarak kısa vadede bu dertten kurtulabilirsiniz.

Yazı İçeriği

  • Gastritin Bitkisel Tedavisi, Doğal Tahlili
    • Gastrit Nasıl Teşhis Edilir?
    • Gastrit İçin Hangi Besinler Tüketilmelidir?
  • Gastritten Kurtulma Yolları

Gastritin Bitkisel Tedavisi, Doğal Tahlili

Gastritin doğal tedavisi için bilirkişiler pek çok besini önerebiliyor. Gastrit bir çeşit mide iltihaplanmasıdır. Mide dokusu yani mukozada oluşan iltihap, asidik sıvılardan midenin korunmasını da pürüzler. Gastrit çeşitleri ise akut ve kronik gastrittir. Bu iki cins birbirilerine benzese de akut gastrit daha çabuk makbul. Kronik gastritin tedavisi ise daha uzun sürebilir. En değerli gastrit belirtilerinden birisi ise midede ağrı, bulantı, midede yanmadır. Bunun yanı sıra şişkinlik ile bir arada gaz sıkışması da gastritin habercisidir.

gastrit ne yeterli gelir

Gastrit Nasıl Teşhis Edilir?

Gastritin teşhis edilebilmesi için doktora gidilmesi gereklidir. Gastrit semptomlarını taşıdığını düşünen insanlar doktora başvurmalıdır. Hekimler umumiyetle el ile karın nahiyesini muayene ettikten sonra kimi testler velev. Bu testler kan testlerinin yanı sıra dışkı testleri de olabilir. Ayrıyeten teşhisin konulabilmesi için hastanın tıbbi geçmişinin bilinmesi de kaidedir. Daha evvelden kullanılmış bir ilacın olup olmadığı ya da yeme, alkol ya da sigara alışkanlıklarının neler olduğu da tekrar teşhis için değerlidir. Gelgelelim gastrit ekseriyetle yapılan endoskopi sonucunda teşhis edilir. Bu teşhisin akabinde da gastrit tedavisi yapılmalıdır.

Gastrit Doğal Tedavisi

Gastrit İçin Hangi Besinler Tüketilmelidir?

Gastrite ne âlâ gelir sorusunun yanıtı olarak pek çok besin gösterilebilir. Konutta doğal besinler tüketerek gastritten kurtulmak isteyen şahıslara lahana suyu sıklıkla önerilir. Lahana midedeki iltihaplanmayı geçirecek ve bununla birlikte de gastritin oluşumunu önleyecektir. Ayrıyeten yapılan çalışmalar sonucunda zeytinyağının da gastrite güzel geldiği anlaşılmıştır. Zeytinyağının rahatlatma özelliğinin yanı sıra iltihabı geçirici tesiri de vardır. Bundan ötürü da gastriti olan şahıslara sıklıkla tavsiye edilir. Bunların dışında pek çok illetin ilacı olan zencefilin iltihap kurutma özelliği vardır ve gastrit rahatsızlığı olan insanlar tüketmelidir.

Gastrit belirtileri iştah ve kilo kaybı, bulantı,kusma, geğirme ve şişkinlik olarak sıralanabilir.Gastrik mide zarının rastgele bir nedenden ötürü iltihaplanmasıdır. Bayanlar Kulübü editörleri olarak araştırdık gastritten kurtulma yolları fotoğraf makalemizi siz bu dertten muzdarip hastalara yol göstermek için hazırladık, gastritten kurtulma yolları metnimizdeki tekliflere uyarak kısa müddette bu dertten kurtulabilirsiniz.

Gastritten Kurtulma Yolları

gastritten kurtulma yolları

Baharatlı, yağlı ve kızartılmış besinlerden uzak durun.

gastritten kurtulma yolları

Öğünleriniz sık, yedikleriniz az olsun.

gastritten kurtulma yolları

Alkolden uzak durun

Yoga, egzersiz, spor üzere gerilimle başa çıkma yollarını deneyin. Mümkün mertebe gerilimden kaçının.

gastritten kurtulma yolları

Midenize endeskobi yaptırarak, iltihabın boyutunu öğrenin.Ardından diyetisyene gidip yemeniz ve kaçınmanız gereken diyet listenizi oluşturun.

gastritten kurtulma yolları

Bakteriyel enfeksiyon var mı yok mu belirlemek için kan ve dışkı testi yaptırın.

gastritten kurtulma yolları

B-12 , E ve C Vitamini üzere vitamin takviyeleri alın, bu vitaminler gastrite şifa için tesirlidir

gastritten kurtulma yolları

Hekiminize danışın ve midenizdeki çokça asidi dengeleyen ilaçlar kullanın.

gastritten kurtulma yolları

Taze zencefil, Hindistan cevizi suyu, meyan kökü çayı, ananas ve papaya üzere yiyecekler günlük diyet listenizde olsun ve semptomları hafiftletmek için günde en az 8 bardak su için.

gastritten kurtulma yolları

Alkol, nikotin, kafeinden ve ekşi yiyeceklerden uzak durun.

Yorum Ekle