Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy S20’nin Kamerasından Yeni Haberler

Galaxy S20’nin Kamerasından Yeni Haberler

Samsung’un beklenen amiral gemisi, bir müddettir Galaxy S20 ismiyle anılıyor. 18 Şubat’ta tanıtılması beklenen hakkında kamera tertibinden kamera özelliklerine şimdiye kadar birçok şey öğrendik. Artık ise Galaxy Note 9’a gelen One UI 2 güncellemesinde keşfedilen kodların, Galaxy S20 ile ilgili ipuçları içerdiği fark edildi.

Kodlarda görünen “Yöneticinin Bakışı” işlevi, muhtemelen sinematik efektler oluşturmanız için özneleri yahut sahneleri çerçevelemenize müsaade veriyor. “Tek Fotoğraf Çekim” işlevi ise kısa klipler yahut fotoğraflar için yapay destekli bir işlev. Bu işlev muhtemelen “gülümseme” üzere bir ifadeyi algılayıp, en âlâ kareyi otomatik olarak seçmeye imkan tanıyor. “Tek Fotoğraf Çekim”, kullanıcıya fotoğrafı düzgünleştirmeye yönelik poz yahut açı teklifleri de sunabilir.

APK belgesinde yapılan incelemede ortaya çıkan “Pro Medya” görüntü kaydı için ince ayarlar yapmanıza müsaade verecek. Samsung’un amiral gemilerinde bunu fotoğraflar için yapabiliyorsunuz lakin görüntülerde pozlama üzere ayarları değiştirmeniz mümkün olmuyor. İşlevin açıklamalarında pozlama, deklanşör suratı, renk tonu ve ISO hassasiyeti üzere sözcükler geçtiğinden bu durum değişebilir.

Son olarak Canlı Odaklama (Live Focus) işlevine yönelik yeni art plan bulanıklaştırma (bokeh) efektlerinin eklendiği gözleniyor. Kod içerisinde şu dört yeni efektin ismi geçiyor: Artify, Mono, Side Light ve Vintage.

Kamera dışındaki yeniliklerde ise pil sağılığını gösteren bir işlev var. Ayarlarda bulunan bu işlev, pilin şarj tutma özelliğinin ne durumda olduğunu ve değiştirmeye gerek olup olmadığını gösteriyor olabilir.

Bu işlevlere dair işaretler Note 9’un One UI güncellemesinde bulunsa da, hepsinin Note 9’a gelme garantisi yok. Gelgelelim işlevlerden kimileri, Galaxy S10 ve Note 10 serisindeki cihazlara gelebilir.

Yorum Ekle