Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy S20’den iPhone 11 Pro’ya Rakip Fiyat Sızıntısı!

Galaxy S20’den iPhone 11 Pro’ya Rakip Fiyat Sızıntısı!

Apple’ın üst seviye telefonları çoklukla biraz daha pahalı olarak kabul edilir. Ama , sızan fiyatlara bakacak olursak aradaki farkı kapatıyor.

Twitter’da sızıntılarıyla bilinen Max Weinbach, Galaxy S20’nin 4G ve 5G modellerinin İngiltere fiyatlarını paylaştı. Listenin en altında 799 Sterlin fiyat etiketine sahip olan Galaxy S20 4G bulunuyor. Bu fiyat, Galaxy S10’un İngiltere çıkış fiyatıyla birebir. Buraya kadar her şey hoş üzere görünse de, Galaxy S20’nin daha çok Galaxy S10e’nin devamı olarak sunulacağını hatırlatalım. Galaxy S10’nin İngiltere fiyatı, 669 Sterlin idi.

Galaxy S20’nin 5G sürümünün fiyatı ise 874 Sterlin’e ulaşıyor. Plus’ın 4G sürümü, sızıntıya nazaran 999 Sterlin fiyatla gelecek, yani Galaxy S10 5G’den 100 Sterlin daha pahalı olacak. Galaxy S20 Plus 5G’nin fiyatı ise 1.074 Sterlin’e ulaşıyor.

Galaxy S20 Ultra’ya geldiğimizde işler daha da fecî bir hal alıyor desek, sanırız abartmış olmayız. En üst seviye olacağı söylenen bu modelin yalnızca 5G sürümü var ve İngiltere fiyatı, argümana nazaran 1.149 Sterlin olacak. Bu fiyat, iPhone 11 Pro Max’ın başlangıç fiyatıyla tıpkı.

Bu fiyatların İngiltere’ye ilişkin olduğunu ve para ünitesini dönüştürmenin pek işe yaramadığını, fiyatların devlete nazaran değiştiğini belirtmekte yarar var. Örneğin Samsung, cihazı ABD’de çoklukla Sterlin fiyatının üzerine 100 ekliyor.

Son olarak kaynak, Galaxy Z Flip’in 1.300 Sterlin fiyatla geleceğini sav ediyor. Bu fiyat yüksek olsa da, Galaxy Fold’un 1.900 Sterlin fiyatının altında.

Bu çeşit sızıntılara kuşkuyla bakmakta yarar var. Dahası Weinbach’ın kendisi bile fiyatların değişebileceğini söylüyor. Ama 11 Şubat’taki tanıtım yaklaştığından, fiyatlar son haline yaklaşmış olabilir.

Yorum Ekle