Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy S20 Plus Hakkında Bildiklerimiz

Galaxy S20 Plus Hakkında Bildiklerimiz

Galaxy S20 Plus, beklenen Galaxy S20 serisinin ortasında mekan alacak ve daha Galaxy S20’den daha büyük bir ekranla, muhtemelen daha güçlü teknik özelliklerle gelecek.

11 Şubat’ta Galaxy S20 Plus hakkında malumat sahibi olacağız. hakkında şu ana kadar öğrendiklerimiz ise sızıntılara ve dedikodulara dayanıyor. Örneğin cihazın Snapdragon 865 ile olması, S20 Plus’ın 5G’li bir olacağı mealine gelebilir.

Asıl soru işareti ise üst seviye Galaxy S20 Ultra varken Galaxy S20 Plus’ın hangi rolü oynayacağı. S20 Plus, S20’nin sadece büyük ekranlı bir sürümü olmakla yetinebilir.

Aşağıda Galaxy S20 Plus hakkında bildiklerimizi bir araya topladık.

Galaxy S20’nin Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Galaxy S20 serisinin 11 Şubat Salı günü San Francisco’da tanıtılması bekleniyor. Evvelki tanıtımlara bakarsak, telefonların martta mağazalarda olacağını söyleyebiliriz.

Galaxy S20 Plus’ın fiyatı, çıkış tarihinde S10 Plus ile birebir olabilir. Ama 5G desteği ve yükselen teknik özellikler, telefonun fiyatını artırabilir.

Galaxy S20 Plus Dedikoduları

Sızıntılar arasında tahminen de en kıymetlileri, telefonların neye benzeyeceğini bize gösterenler. Şimdiye kadarki sızıntılar sayesinde tüm seriyi görme bahtı bulduk. Sızan dizaynlar arasında birtakım farklar olsa da, birçok ortak nokta var.

[Exclusive] Samsung Galaxy S11 renders reveal advanced camera setup and repositioned hole-punchhttps://t.co/6aPu8FRPbV

— 91mobiles (@91mobiles) 22 Kasım 2019

Sızan çizimlerin neredeyse tamamı, art kameraların sol üstte geniş bir kısımda toplandığını gösteriyor. Kameraların sıralaması ise çizimden çizime değişiklik gösteriyor.

Ön yüzdeki kameranın ise Galaxy Note 10 serisinde olduğu üzere ortadaki bir delikte bulunacağı söyleniyor. Bununla birlikte kamera deliği, Note 10 serisine kıyasla daha küçük olabilir.

Ekran boyutlarıyla ilgili dedikodular, tanıtılması beklenen en alt seviye olan Galaxy S20’nin 6,2 inç ekranla, Galaxy S20 Plus’ın ise 6,7 inç ekranla geleceğini söylüyor. Tezlere nazaran Galaxy S20 Ultra’nın ekran boyutu, 6,9 inç olacak. Münasebetiyle ekran boyutlarında evvelki nesle nazaran hissedilir bir büyüme olduğu gözleniyor.

Sızan teknik özellikler, Galaxy S20 Plus’ın ekran çözünürlüğünün 1440×3 olacağını, inç başına 525 piksel sunacağını söylüyor. Tezlere nazaran 162 x 74 x 7.8mm ölçüleriyle gelen telefon, 188 gram yükünde olacak.

Renk seçeneklerine gelirsek, standart Galaxy S20’nin mavi, gri ve siyah seçenekleriyle geleceği söyleniyor. Bu sızıntının menşesi, Galaxy S11 Plus’ın ve Ultra’nın renk seçenekleriyle ilgili bir malumat vermiyor fakat bu modeller, ek birer renk seçeneğiyle gelebilir.

Son olarak Galaxy S20 Plus’ın yeni bir ekran teknolojisi ile gelme mümkünlüğü var. Firma, bir mühlet evvel SAMOLED markasını kaydettirmişti. Bu ekran, muhtemelen mevcut AMOLED ekranları bir ölçü ileri taşıyacak. Hangi mevzuda ileri taşıyacağı konusunda ise şu an bir fikrimiz yok.

Kamera

En son dedikodular, Galaxy S20 Plus’ın 12MP ana lens ile geleceğini söylüyor. Yani bir müddet evvel konuşulan 108MP lens, Ultra modele ayrılacak üzere görünüyor. Bir menşe ise S11’deki telefoto lensin 5x optik zum yeteneğine sahip olabileceğini söylüyor. Bu durumda Galaxy S20 Plus, telefonlarda bugüne kadar gördüğümüz en yüksek optik zumu sunabilir. Telefonun art yüzünde yekun dört lense taraf verilmesi beklenen.

Yorum Ekle