Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy S2 ve Galaxy Note 3’e Resmi Olmasa da Android 10!

Galaxy S2 ve Galaxy Note 3’e Resmi Olmasa da Android 10!

Yıllar öncesinin telefonlarından Samsung 2 ve Galaxy Note 3, LineageOS 17.1 sayesinde Android 10’u artık kullanabiliyor.

2011’de sunulan 2 için son güncelleme, 2013’te yayınlanan Android 4.1.2 Jelly Bean idi. Galaxy Note 3 ise 2013’te çıktı ve son güncellemesini Android 5.0 Lollipop ile 2015’te aldı. Bunun akabinde Samsung, bu cihazlara verdiği resmi desteği sonlandırdı ve yeni güncellemeler sunmadı.

Android geliştirici topluluğunun dokuz sene sonra bile 2 için uğraş göstermesi etkileyici. Note 3 ise artık yedi yaşında ve topluluğun desteği, telefonun bir vakitler çok tanınan olduğunun bir kanıtı.

Android 10 tabanlı LineageOS 17.1 şimdi resmi olarak yayınlanmamış olsa da, birtakım cihazlara yönelik resmi olmayan yapılara ulaşılabiliyor. 2 için hazırlanan ROM’da ise bir sorun bulunuyor: Radyo Arayüzü Katmanı (RIL) kararsız çalıştığından telefon aramaları yapamıyor ve mobil olguyu kullanamıyorsunuz. Yani yapıyı günlük olarak kullanmanız mümkün değil. Galaxy Note 3 için sunulan ROM’da ise bu türlü bir sorun yok.

Android 10 tabanlı LineageOS 17.1’i Galaxy S2’ye yahut Galaxy Note 3’e yüklemek, cihazınıza yeni bir hayat kazandırabilir. Fakat bu işin çok kolay olmadığını ve custom ROM’larla ilgili biraz haber gerektirdiğini söyleyelim. Başlamak için cihazınızı root’lamış olmanız ve bunun akabinde bir custom recovery yüklemeniz gerekiyor.

Galaxy S2 için Android 10 LineageOS 17.1’i buradan, Galaxy Note 3 için buradan indirebilirsiniz.

Yorum Ekle