Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy S11’de Snapdragon 865 Yoğunluğu Olabilir

Galaxy S11’de Snapdragon 865 Yoğunluğu Olabilir

Bilindiği üzere Samsung her yıl tertipli olarak çıkarttığı amiral gemisi Galaxy S serisinde hem Qualcomm hem Exynos işlemcileri kullanıyor. Bu de Galaxy S11’i hem Snapdragon 865 hem de Exynos 990 işlemcileri ile piyasaya sürmesi beklenen Samsung’un, dağıtım aşamasında ise bu sefer bir değişiklik yapabileceği düşünülüyor.

Samsung, her yıl telefonlarını ABD, Latin Amerika, Japonya ve Çin’de Qualcomm, geri kalan başka pazarlarda ise Exynos işlemciyle satışa sunarken, bu bu planı uygulamayabilir. Güney Kore’den gelen bir rapora nazaran, Samsung bu sene Snapdragon varyantını daha yaygın olarak sunacak. Velev o denli ki, raporda bu tabir “kaçınılmaz” olarak not edilmiş. Bunun sebebi ise argümana nazaran Snapdragon 865’in Exynos 990’dan daha performanslı olması.

Snapdragon 865 ve Exynos 990 arasındaki farkları daha evvel yazmıştık. Kağıt üzerinde de Snapdragon 865’in argümanlı olduğu görülürken, rapora nazaran anlaşılan pratik tasarrufta fark daha da büyük. Elbette bu rapor şimdilik onaylanmış değil. Samsung’un ne yapacağını daima bir arada göreceğiz.

Yorum Ekle