Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy S11’de “Özel Yüz Tanıma” Olacak

Galaxy S11’de “Özel Yüz Tanıma” Olacak

Samsung’un Galaxy S11 akıllı telefonu şubat ayında tanıtılacak. Telefonla ilgili sızıntılar ağırlaşmaya başlarken, gelen yeni haber ise Galaxy S11’de yeni bir özelliğin konum alacağına ait. Bilindiği üzere Güney Koreli şirket, ekrana entegre parmak izi sensörlerini gerek üst seviye gerek segment akıllı telefonlarında ağır olarak kullanıyor. Lakin buna rağmen yüz tanıma özellikleri konusunda çok ilerleme kaydedemeyen şirket, şimdiye kadar kamera yoluyla “sıradan” yüz tanıma tekniğinden ötesini telefonlarında sunmuş değil. Lakin bu Galaxy S11 ile değişecek üzere görünüyor.

Samsung’un Picasso ismini verdiği Galaxy S11 için gelişmiş yüz tanıma özelliği daha evvel de konuşulmuştu. Ama bu defa ortaya çıkan Galaxy S11 UX yazılım detaylarında kendini muayyen eden özellik, “Face Service app” olarak kod satırında taraf alıyor.

Another (exclusive) S11 leak(?). In the Face Service app, Samsung has started to work on the UX_Picasso. Essentially, the UX for the S11. In reality, it doesn’t say much about anything besides Samsung is actively working on facial recognition. pic.twitter.com/FNFrK158iu

— Max Weinbach (@MaxWinebach) October 28, 2019

XDADevelopers platformundan Max Weinbach’ın ortaya attığı bu sav, Galaxy S11’de hakikaten ortaya çıkacak mı, bekleyip göreceğiz.

Yorum Ekle