Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy S11, Zum için En Düzgün Kamerayla Gelebilir

Galaxy S11, Zum için En Düzgün Kamerayla Gelebilir

Samsung Galaxy S11‘in en azından meydanında pek havalı olması bekleniyor. Galaxy S10‘daki 12MP yanına 108MP kamerayla gelmesi beklenen telefon, yeni dedikoduya nazaran 48MP’lik bir sensöre de sahip olacak.

@UniverseIce tarafından ortaya atılan argümana nazaran Galaxy S11, Galaxy S11 ve velev “ucuz” Galaxy S11e’deki telefoto lens, en az 48MP olacak. Bu lensin 5X yakınlaştırmayı destekleyeceği söyleniyor. Bu optik zum orantısı, Huawei P30 Pro ve Xiaomi Mi Note 10 üzere telefonların seviyesinde ve binaenaleyh alabileceğinizin en düzgünü. Fakat bu telefonların telefoto lensleri, sırasıyla 8MP ve 5MP olduklarından, Galaxy S11’de olacağı söylenen 48MP sensörün çok gerisindeler. Bunun meali, Galaxy S11’de yakınlaştırdığınız fotoğrafların çok daha net görüneceği.

2019’da ortaya çıkan bir dedikodu, Galaxy S11’in kamerasının “Space Zoom” (Uzaya Yakınlaştırma) isimli bir işlevle geleceğini söylemişti. İşlevin ismi, gök cisimlerini çekmeye yarayacağını açıkça söylüyordu. Binaenaleyh Samsung, Huawei P30’daki ay modu ve Google 4’teki astrofotografi modu üzere bir işlev sunabilir ve gökyüzünün, ayın ve sair gezegenlerin fotoğraflarını daha güzel çekmenizi sağlayabilir.

Galaxy S11 serisinin Şubat 2020‘de tanıtılması bekleniyor.

Yorum Ekle