Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy S11, iPhone 11 Pro Max’ten Hızlı!

Galaxy S11, iPhone 11 Pro Max’ten Hızlı!

Samsung’un amirali Galaxy S11’in süratli bir telefon olacağı su götürmez bir gerçek. Lakin elbette ne kadar süratli olacağını lakin telefon resmi olarak piyasaya sürüldükten sonra görebileceğiz. Fakat Galaxy S11 şimdi tanıtılmamış olmasına rağmen telefonla ilgili birinci test sonuçları çıkmaya başladı. Pekala, nasıl?

Galaxy S11 de selef modeller üzere 2 farklı işlemci seçeneği ile gelecek. Birinde Qualcomm tarafını kullanacak olan Güney Koreli şirket, bir gayrısında ise kendi Exynos yonga setini kullanacak. Galaxy S11’de Qualcomm tarafında yeni işlemci olan Snapdragon 865‘in nokta alacağı da biliniyor. Buradan çıkan Techradar ekibi, Snapdragon 865’li referans cihaza sürat testleri uygulamış. Alınan sonuçlar ise Galaxy S11’in iPhone 11’e baş tutacağını gösteriyor.

Geekbench 5’te yapılan testte Qualcomm Snapdragon 865 bilhassa çoklu çekirdek performansında iPhone 11 Pro Max’te yan alan A13 Bionic‘i arkada bırakmayı başarıyor.

Alınan Geekbench 5 çoklu çekirdek testinde 3450 toplayan Snapdragon 865, bu puanla iPhone 11 Pro Max’in 3337‘li skorunu artta bırakıyor. Bu da münhasıran medya ile imaj sürece ve 3D oyunlarda Galaxy S11’in daha uygun performans göstereceğini gözler önüne seriyor.

Öte yandan Geekbench 5 tekli çekirdek skorunda ise iPhone 11 Pro Max biraz daha güçlü. Bu senaryoda 1331 puan alan iPhone 11 Pro Max’e karşılık Snapdragon 865’le geleceği düşünülen Galaxy S11’in üretebileceği rakam 931 olacak üzere görünüyor.

Elbette bu rakamların Snapdragon 865’li referans bir cihazdan alındığını da tekrar hatırlatmak gerek. Sonuncu sonucu, Galaxy S11 tanıtıldıktan sonra CHIP Online yapacağımız testlerden sonra söyleyeceğiz.

Yorum Ekle