Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy Note 10, Galaxy Note 9’u “Yendi”

Galaxy Note 10, Galaxy Note 9’u “Yendi”

Galaxy Note 10 serisinin aldığı müspet yansılar düşünülürse, Galaxy Note 9’dan daha ziyade sattığını duymak bir sürpriz olmayabilir. Yeniden de Samsung bu durumu yılın üçüncü çeyreği için tam gelir raporunda resmi olarak doğruladı.

Mobil kısmının gelirleri 2019 ikinci çeyreğine nazaran münhasıran Galaxy Note 10 satışları sayesinde epeyce yüksekti. Gelir neredeyse 25 milyar dolara ulaşırken işletme karı 2018 üçüncü çeyreğine nazaran neredeyse %30 yükselerek 2,5 milyar dolara ulaştı. Koreli dev ayrıyeten daha çokça 5G telefon ve Galaxy Fold ile de teknolojik öncülüğünü gösterdi.

Samsung, bu yıl daha evvelki yıllara nazaran çok daha çokça cihaz seçeneği sundu ve bilhassa giriş seviyesine odağını arttırdı. Galaxy Note 10’un yanı sıra bu kararların da firmanın karını olumlu bir halde etkilediği söylenebilir.

Firma, bu yılın dördüncü çeyreğinde piyasanın sakinleşmesini bekliyor. Üst seviye telefonların ilgi cazipliği ve “yeni” olma durumlarının kaybolmaya başlaması ile bir arada cep telefonu talebi ekseriyetle yıl sonuna gerçek azalıyor ve hayranlar bir sonraki seri için beklemeyi tercih ediyor. Umum olarak satışın azalması beklense de Samsung, Galaxy A serisinin satışlarının birebir seviyede devam etmesini bekliyor. Başkaca şirket, Galaxy Note 10 satışlarının azalması ile birlikte kısmın karlılığının da azalmasını ve yılın sonuna sahih, mahsusen tatil devrinde, pazarlama masraflarının artmasını bekliyor.

Samsung, 5G ağların daha ziyade memlekete yayılması ile bir arada 2020 yılında 5G akıllı telefonların satışında artış yaşanacağına emin. Mobil piyasa umum olarak rekabetçi kalmaya devam edecek. Samsung’un planı ise rekabetçiliğini geliştirmek için daha çokça 5G cihaz ve katlanabilir akıllı telefon sunmak olacak.

Yorum Ekle