Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy Fold, Samsung’un Yüzünü Güldürdü!

Galaxy Fold, Samsung’un Yüzünü Güldürdü!

Başlangıçta yaşanan bütün meselelere ve yüksek fiyat etiketine karşın Samsung, birinci cihazı Galaxy Fold‘u, dünya umumunda 1 milyon ünite satmayı başardı. Bu sayı, Berlin’deki TechCrunch Disrupt sırasında Samsung Electronics Yöneticisi Young Sohn tarafından açıklandı. Geçtiğimiz Ekim ayında firmanın yaklaşık 500 bin ünite Galaxy Fold sattığı varsayım ediliyordu.

Sohn, bu satış muvaffakiyetinden hayli şad olduklarını söyledi ve ekledi: “Bence değerli nokta şu ki, biz bu eserlerden bir milyon adet satıyoruz. Bu eserin 2.000 dolarlık fiyatını hak ettiğini düşünen bir milyon kişi var.

Samsung’un, 2020 yılında 6 milyon katlanılabilir cihaz satacağı iddia ediliyor. Firmanın önümüzdeki yıl Şubat ayında Galaxy S11 ile bir arada bir kapaklı telefon da sunacağı söyleniyor.

Galaxy Fold’un MWC 2019’da duyurulmasının akabinde sarsıntılı bir çıkış yaşadığı kesin. Cihazın piyasaya çıkışı tekraren ertelendi; tasarım ve dayanıklılık problemleri buna neden oldu. Tüm bu yaşananlar, Samsung’un tüm ön siparişleri iptal ederek piyasaya çıkış tarihini ertelemesi ve Galaxy Fold’un inceleme için gönderilen tüm ünitelerinin geri çağırılması ile sonuçlandı.

Firma, birkaç ay sonra Galaxy Fold’u Eylül ayında, yenilenmiş ve daha sağlam bir tasarım ile piyasaya sürebildi.

Yorum Ekle