Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy Fold 2’nin Ekranı İçin Yeni Cam

Galaxy Fold 2’nin Ekranı İçin Yeni Cam

Asrî telefonların kırılganlığı, bu dayanılmaz cihazların alıştığımız sıkıntıları arasında. Bu durumdan yürek bulan Samsung Galaxy Fold, daha da kırılgan bir yapıya sahip. Lakin en azından Samsung, telefonun yeni sürümü Galaxy Fold 2’yi daha güçlü bir ekranla satışa sunabilir.

LetsGoDigital’in keşfettiği üç Samsung marka başvurusu, “Ultra İnce Camdan” (UTG) bahsediyor. 100 mikrometreden ince olan bu ekranlar, kalınılık bakımından insan saçıyla yarışıyor. Daha değerlisi, bu ekranların çiziğe karşı dayanıklı olması. Bahsedilen ekranlar, piyasadaki Galaxy Fold’un polimid plastik ekranına kıyasla çiziklere karşı daha dayanıklı. Müracaatlarda Galaxy Fold 2’nin ismi geçmese de, ekranın telefonlarda kullanılabileceği söyleniyor.

Bu teknolojiyi birinci defa duymuyoruz; ekimde Samsung’un UTG’yi Galaxy Fold 2’de kullanabileceği söylenmişti. Yeni marka müracaatları, bunun bir ispatı olabilir.

UTG’nin dezavantajı ise üretiminin daha maliyetli olması. Bununla birlikte en son dedikodular, Galaxy Fold 2’nin birinci Galaxy Fold’dan daha ucuz olacağını söylüyor. Samsung’un bunu nasıl yapacağı tam olarak bilinmiyor fakat telefon 18 Şubat’ta Galaxy S11 ile birlikte tanıtıldığında daha uygun bir fikrimiz olacak.

Yorum Ekle