Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galaxy A Telefonlar, Samsung’un Yüzünü Güldürüyor!

Galaxy A Telefonlar, Samsung’un Yüzünü Güldürüyor!

Yeni bir araştırma, 2019’un üçüncü çeyreğinin sonu itibariyle Samsung’un Orta Şark ve Afrika’da en tesirli üretici haline geldiğini söyledi. Afrika ve Orta Şark üzere büyümekte olan piyasalar, sıradan telefonlardan yavaşça akıllı telefonlara geçiyorlar ve bu sırada bütçeyi zorlamayan telefonlar kullanıcıların mahsusen dikkatini çekiyor.

Counterpoint’in araştırmasına nazaran Samsung’un cihazları, bu nahiyelerde piyasanın yüzde 29’unu elinde bulunduruyor ve Galaxy A serisi dayanılmaz bir satış başarısı yakalamış durumda. Orta Şark ve Afrika’da en çok ilgi çeken telefonların Galaxy A10 ve A20 olduğu ve bu telefonların Samsung’un üçüncü çeyrekteki başarısına büyük ekte bulunduğu belirtiliyor. Galaxy A10 yerküre çapında da Samsung’un en çok satan telefonu olduğundan rapordaki bu malumatlar şaşırtıcı değil.

Bu kesimlerdeki 2. tanınan üretici olan Çin’in Techno Mobile şirketi, Huawei’yi geçmiş durumda. Samsung’un bu ortamlarda Çinli üreticilerin yarışmasıyla öteki yerlerdeki kadar karşılaşmadığı gözleniyor. Xiaomi, Vivo, Oppo üzere markalar, şimdi bu nahiyelere girmiş değiller.

Akıllı telefon pazarı, Orta Sahih ve Afrika’da 2019’un üçüncü çeyreğinde yüzde 2 büyüdü. Bu büyük bir nispet olmasa da, akıllı telefonların kesimlerde yükselişte olduğunu gösteriyor. Samsung’un bu nahiyelerde erkenden tanınır hale gelmesi, gelecekte firmaya kıymetli avantajlar sağlayabilir.

Yorum Ekle