Üye Ol

Giriş yap

Şifremi Kaybettim

Şifreni unuttuysan e posta adresin yazarak yeni şifre oluştur.

soru ekle

Soru sormak için giriş yapmalısın.
Galatasaray’ın Lige Iştirak Hakkı Askıya Alındı!

Galatasaray’ın Lige Iştirak Hakkı Askıya Alındı!

Galatasaray Espor’un Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne iştiraki hakkında kıymetli bir karara imza atıldı. Riot Games tarafından yapılan resmi açıklamayı noktasına virgülüne dokunmadan iletiyoruz:

“Türkiye’deki oyun ve espor pazarının en büyük destekçisi Riot Games, 2019 yılında hayata geçirdiği yeni lig yapılanması kapsamında Türkiye’nin birinci ve en büyük profesyonel espor ligi Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nde (VFŞL) esaslı değişikliklere gitmiştir. Bu kapsamda profesyonel espor ligine ekip müracaat süreci başlatılmış ve kadro idaresi, marka ve iş planlaması bahislerinde Riot Games ile ortak vizyona sahip 10 grupla, 3 yıl boyunca sürecek bir iş iştiraki akdi imzalanmıştır.

İlgili mukavele; lige dahil olan profesyonel espor grupları, Riot Games Türkiye ve profesyonel oyuncular arasında maddi ve manevi prensipleri barındıran karşılıklı sorumluluklar içermektedir. Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne dahil olmayı talep eden ve müracaatları olumlu sonuçlanan her grupla olduğu üzere Galatasaray Espor ile de bu kapsamda iş birliği ittifakı imzalanmış, mutabık kalınan bu mukavele ile Galatasaray Espor grubu, oyuncularına, kulüp çalışanlarına ve Riot Games’e yönelik kontrat gerekliliklerini tarafına getirmeyi taahhüt etmiştir.

Yapılan araştırmalar sonucunda, Galatasaray Espor‘un 27 Aralık 2019 itibariyle geciken oyuncu ve koç ödemelerini tamamlayamadığı tespit edilmiştir.

Bu kapsamda, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’nin profesyonellik standartlarını korumak ismine Galatasaray Espor’un lige iştirak hakkı 2020 Kış Mevsimi vadesince askıya alınmıştır. VFŞL, 2020 Kış Mevsimi’nde 9 kadrodan oluşacaktır. Galatasaray Espor’un lige iştirak hakkının askıya alınmasıyla birlikte, 2020 dönemi için bünyesine kattığı bütün oyunculara ve grup koçuna bağıtlarını tek taraflı olarak fesih etme hakkı doğmuştur.

Türkiye’nin birinci ve en büyük profesyonel espor ligi olan Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi, yaşanan bu süreçten hiçbir halde olumsuz etkilenmeyecek, lig en yanlışsız ve sağlıklı biçimde espor severlerle buluşmaya devam edecektir.

Galatasaray Espor’un 2020 Yaz Mevsimi’nde Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi’ne iştirak hakkı mevcut önüne alınarak, beklentilerimiz çerçevesinde atılacak olan adımlara nazaran tekrar değerlendirilecektir.

Kamuoyunun haberine sunarız,

Değerlerimizle,

Riot Games Türkiye

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Yorum Ekle